11. kolo - FL 2016/17: Ďalšie kopaničiarsko-záhorácke derby v prospech Myjavy

Fortuna liga 2016/2017, 11. kolo (1. 10. 2016):
SPARTAK MYJAVA - FK SENICA 2 : 0 (0 : 0)

Hruška - Beňo, Ostojić, Pavlík, Machovec - Kóňa /K/, Marček (59' Sládek) - Kukoľ, Bílovský, Brigant (59' Pekár) - Kolár (89' Mehremić).

Zostava Senice:
Šulla /K/ - Honchar, Červeňák, Pillár, Weriton - Kratochvíl, Quaye (83' Kopičár) - Pirulo, Mráz (69' Jedinák), Ebwelle (85' Kosorin) - Turyna.

MYJAVA, 1. 10. 2016 - Spartak Myjava dnes o 17:00 h v príjemnom jesennom počasí nastúpil na domácom trávniku proti tímu FK Senica v rámci 11. kola Fortuna ligy 2016/2017. Obaja súperi utrpeli pred týždňom v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži prehru - Myjava v Michalovciach, Senica doma s Trnavou - a v dnešnom kopaničiarsko-záhoráckom derby sa chceli ukázať. Zvykne sa tvrdiť, že takéto stretnutia v rámci regiónu majú svoje špecifiká a nemajú favorita. Či sa to potvrdilo aj v tomto dueli, posúďte sami.

V zápase mali o čosi viac z hry domáci, ktorí aj ako prví strelecky pohrozili. V 3. minúte po faule zahrával priamy kop Machovec, prinútili Šullu k zákroku, no lopta napokon mierila mimo priestor troch žrdí a rozvlnila bočnú sieť. Vzápätí sa dostali do príležitosti hostia. Najskôr domáci gólman vyrážal loptu po Kratochvílovej strele v 7. minúte a gólu zabránil aj po nasledujúcom rohovom kope, keď odrazená lopta v skrumáži mierila do sita. Nasledujúcich takmer dvadsať minút veľa vzruchu na tribúnach nevyvolalo. Za zmienku stojí až Kolárova šanca v 26. minúte, kedy sa domáci útočník po Machovcovej prihrávke ocitol sám pred Šullom. Loptu však netrafil ideálne a tá skončila pod nohami vybehnutého senického gólmana. V 32. minúte sa mohol pokúsiť skórovať Bílovský, no loptu podržal na kopačke dlhšie, ako bolo treba a jeho strelu obrana hostí zblokovala. S Marčekovým pokusom v 39. minúte si Šulla takisto poradil a stav sa opäť nemenil. A keď úspech nepriniesla ani Bílovského strela v 45. minúte, tímy sa rozišli na prestávku za bezgóloveho stavu. Pre úplnosť doplňme, že Myjava v samom závere prvého polčasu predsa len gól strelila, no ten pre ofsajd neplatil.

Do druhého dejstva tímy nastúpili bez zmien v zostavách. Možno aj preto sa obraz hry oproti prvému polčasu nezmenil. Tá pôsobila nesúrodo, diváci síce boli svedkami mnohých osobných súbojov, no šancí na otvorenie skóre bolo veľmi málo. Až v 62. minúte skúšal šťastie striedajúci Sládek, ktorého vychytal senický brankár a o minútu neskôr na druhej strane vyrážal Hruška vydarenú Turynovu strelu. Gólové ovocie nepriniesol ani Pekárov pokus v 64. minúte. Hoci fanúšikovia už-už vstávali zo sedačiek, lopta nakoniec sito minula. Peknú akciu kopaničiari predviedli v 70. minúte. Na jej konci stál Pekár, ale Šulla reflexívne zasiahol a zmenu stavu nepripustil. V 72. minúte inkasoval Pillár za ruku žltú kartu a Myjava zahrávala z dobrej pozície priamy kop. Aktívny Pekár však nemieril presne. Napokon sa priaznivci čierno-bielej kombinácie predsa len dočkali. V 80. minúte zahrával priamy kop Pekár, Šulla za loptou vybehol, tá ho preskočila a do siete ju dorazil myjavský kapitán Kóňa. Ten svoj presný zásah venoval novonarodenej dcérke Nine. Myjava - Senica 1 : 0. Tento moment domácich nakopol a o dve minúty neskôr hrozil úspešný strelec znova. Jeho tečovaný pokus skončil vedľa senickej svätyne. V 87. minúte zaburácali tribúny druhý raz, keď ďalekonosnú Sládkovu strelu pravačkou správne usmernil Kolár. Myjava - Senica 2 : 0.
Do konca duelu sa už nič mimoriadne na trávniku neudialo a zo zisku troch bodov sa radovali hráči Myjavy.

HLASY TRÉNEROV:

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava:
"Zápas na pohľad nevyzeral tak, ako sme si predstavovali. V prvom polčase bol slabý pohyb, s loptou sme robili pomaly. Jednoducho sme nehrali to, čo sme chceli hrať. Mali sme šance, ktoré sme nepremenili. Pomohlo nám striedanie, keď prišli tento týždeň už skôr na ihrisko Pekár so Sládekom a oživili hru. Keď sú oni dvaja na ihrisku, hneď to vyzerá inak. Začínali sme dominovať. Od 65. minúty môžem byť spokojný aj s hrou, začali sme si vytvárať šance. Paradoxne sme dali gól po hrúbke hosťujúceho brankára. Ako som povedal, s prvým polčasom určite spokojný nie som, ale chceli sme vyhrať, to sa nám podarilo. Musím chlapcov pochváliť za to, že to odmakali a išli za víťazstvom."

Miroslav Mentel, tréner FK Senica:
"Pre nás to bol trochu smolný zápas. Podľa mňa by zápasu svedčala remíza z toho dôvodu, že boli šance na jednej aj na druhej strane. Súper bol trochu šťastnejší, že dal prvý gól. Pri druhom góle sme už hrali vabank. Veľmi sa narobíme na góly. Nedarí sa nám, v posledných zápasoch sa trápime. Mali sme dve - tri dobré príležitosti, nedali sme gól. Možno keby sme dali prvý, tak by sa šťastie priklonilo k nám."