4. kolo - SC 2016/17: Myjava potvrdila v Šali rolu favorita

Slovnaft Cup 2016/2017, 4. kolo (5. 10. 2016)

FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - SPARTAK MYJAVA 2 : 5 (0 : 3)

Zostava Myjavy: Solnička – Machovec, Ostojić, Pavlík, Beňo (62.Šmehyl) – Sládek (83.Sabler), Bílovský, Kóňa (K) (46.Duga), Kukoľ – Kolár, Holiš

Zostava Šale: Rusznák, Domasta (85.Surányi), Szalay, Ďatko, Petrovský, Jurík, Tóth, Prúčny F., Prúčny R. (68.Herceg), Kochan (K), Vanek (68.Guemache)

Hráči Spartaka Myjava vycestovali na zápas 4. kola Slovnaft Cupu do Šale, kde si zmerali sily s miestnym treťoligistom. Duel sa hral v chladnom a veternom jesennom počasí, v ktorom od úvodu dominovali Myjavčania. Prvá gólová situácia sa zrodila hneď v 3. min., kedy Sládek posunul loptu na ľavú stranu Machovcovi, ten prihral spätne voľnému Holišovi, ktorý pohotovo rozvlnil sieť. Šaľa – Myjava 0 : 1. V 5. min. sa k realizácií priameho kopu postavil Machovec, no mieril privysoko. V 9. min. zahrali kopaničiari roh, Bílovský našiel na zadnej žrdi voľného Pavlíka, ktorý sa zblízka nemýlil. Šaľa – Myjava 0 : 2. Aj v ďalších minútach pokračovala hra na jednu bránu. V 15. min. preveril pozornosť domáceho brankára Kolár. O tri minúty bol asistentom opäť Bílovský, ktorý poslal center na hlavu Kolára a sieť za Rusznákom sa zatrepotala po tretíkrát v zápase. Šaľa – Myjava 0 : 3. V 20. min. skončila Kukoľova tečovaná strela tesne vedľa brány a podobne aj Sládekova o sedem minút neskôr. Po polhodine hry napriahol z priameho kopu Machovec, brankár vyrazil. Domácemu gólmanovi narobila starosti aj Sládekova strela v 38. min. Domáci hráči po prvý raz pohrozili v 43. min., Szálayova strela skončila mimo brány.

Po zmene strán najskôr v 49. min. hlavičkoval nad bránu Kolár. O minútu otestoval Solničku z priameho kopu Richard Prúčny. V 53. min. zamieril na opačnej strane ihriska medzi tri žrde Holiš, ale strele chýbala väčšia razancia. V nasledujúcich minútach sa dlho výrazné šance nerodili, až prišla 70. min., kedy sa po kontakte Solničku s domácim hráčom kopala penalta, ktorú premenil Jurík. Šaľa – Myjava 1 : 3. Ten istý hráč Šale skúšal strelecké šťastie aj o dve minúty, ale bránu minul. V 75. min. zakrútil loptu k žrdi Machovec, ale Rusznák včas zakročil. V 80. min. sa Kolár vyhol ofsajdu, obišiel aj vybehnutého Rusznáka a pohodlne skóroval do opustenej brány. Šaľa – Myjava 1 : 4. Ďalší gól spartakovcov sa zrodil o tri minúty, Machovec poslal loptu do pokutového územia, kde ju Holiš usmernil l žrdi. Šaľa – Myjava 1 : 5. Do konca stretnutia sa podarilo ešte raz skórovať aj domácim hráčom, keď v 85. min. využil svoju šancu Herceg. Šaľa – Myjava 2 : 5. Bodku za stretnutím dala Holišova hlavička v 88. min., po ktorej dokázali domáci obrancovia loptu vyexpedovať z bránkovej čiary do bezpečia. Po víťazstve 5 : 2 postúpil Spartak Myjava do šestnásťfinále národnej pohárovej súťaže. V ňom sa stretne s tímom MFK Skalica.

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava„Do zápasu sme vstúpili dobre, do dvadsiatej minúty sme vyhrávali už 3 : 0. Potom sme hru kontrolovali a mali aj ďalšie šance. V druhom polčase sme urobili jednu chybu a súper dal gól z penalty. Potom sme začali hrať aktívnejšie, pridali sme štvrtý a piaty gól. Cieľ sme splnili, postúpili sme. Hráči si schuti zahrali napriek tomu aké bolo počasie a ihrisko. Musím ich pochváliť za nasadenie a za to, že góly dali po pekných akciách. Takže som spokojný.“

Góly: 71.Jurík (z penalty), 85.Herceg – 3., 83.Holiš, 18., 80.Kolár, 9.Pavlík
ŽK: 74.Kochan - 70.Solnička
Rozhodovali: Sedlár - Jankovič, Zemko