12. kolo - FL 2016/17: Zlaté Moravce Myjavčanom problémy nenarobili

Fortuna liga 2016/2017, 12. kolo (15. 10. 2016):
SPARTAK MYJAVA - FC VION ZLATÉ MORAVCE 2 : 0 (1 : 0)

Hruška - Beňo, Ostojić, Pavlík, Machovec - Kóňa /K/, Marček - Kukoľ, Bílovský (84' Duga), Brigant (64' Sládek) - Kolár (47' Holiš).

Zostava Zlatých Moraviec:
Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Obročník, Pastva (75' Bariš) - Válovčan (60' Konnsimbal), Sedlák, Orávik /K/ - Rejdovian (60' Guilavougui).

MYJAVA, 15. 10. 2016 - Spartak Myjava sa dnes v príjemnom jesennom počasí predstavil pred domácimi tribúnami v zápase proti tímu FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble. Pred úvodným hvizdom boli favoritom domáci hráči, ktorým pred 12. kolom Fortuna ligy 2016/2017 patrila tretia priečka a fanúšikovia zrejme čakali, že im predposledný ligový tím veľa problémov nenarobí. Na druhej strane treba povedať že, Zlaté Moravce sú mančaftom, s ktorým sa kopaničiarom nehrá príliš komfortne a hovoriť o jednoznačnom priebehu duelu sa vopred určite nedalo.

Úvodné minúty sa na trávniku odohrávali predovšetkým v réžií domáceho tímu. Ten však zo svojej aktivity nič nevyťažil a naopak, v 6. minúte po rohovom kope pohrozil dobre mierenou hlavičkou Kapor. Hruška si s ňou dokázal poradiť. Streleckú šťastenu potom pokúšal v 14. minúte Brigant. Kováč síce loptu na zemi len vyrazil, no Bílovský k nej už dobehnúť nestihol. O dve minúty neskôr zužitkoval nevydarenú "malú domov" hostí Kolár, loptu prihral do šestnástky Kukoľovi a tomu už nerobilo problém poslať ju do odkrytej brány. Myjava - Zlaté Moravce 1 : 0. V 20. minúte mohol byť náskok domácich už dvojgólový. Kóňa zahrával priamy kop, pekne naň nabehol Machovec, ale jeho hlavička skončila tesne nad brvnom. Na opačnej strane v 22. minúte chybovala myjavská obrana a nikým nekrytý súperov hráč sa zrazu ocitol sám zoči voči Hruškovi. Nestihol si však loptu dobre spracovať a do bezpečia ju rýchlo odkopol Kolár. Vzápätí prišla kontra spartakovcov, ktorej zakončenie Kováčovi problémy nenarobilo. V 38. minúte sa do dobrej pozície dostával po Kukoľovej prihrávke Brigant. V šestnástke hostí sa na poslednú chvíľu dostal do stretu s obrancom, ale rozhodca faul nepískal. Do konca prvého dejstva sa už nič mimoriadne neudialo a na prestávku sa tímy rozišli s jednogólovým náskokom Spartaka Myjava.

Do druhého polčasu nastúpili obaja súperi bez zmien v zostavách. No hneď v 47. minúte sa zranil Ľuboš Kolár a vo vynútenom striedaní ho na trávniku nahradil Štefan Holiš. V 56. minúte fauloval v šestnástke Moravčanov Boszorád a hlavný arbiter Marhefka nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Jaroslav Machovec a pohodlne zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu. V 61. minúte musel zasa Kováč vyrážať štipľavú strelu toho istého hráča. V 66. minúte zahrávali hostia rohový kop, po ktorom doslova vyberal loptu z brány dobre postavený Ostojić a nepripustil tak zmenu skóre. Ďalšie minúty stretnutia sa odohrávali najmä v strede poľa, vyložených šancí na jednej či druhej strane sa diváci nedočkali. A tak to aj zostalo. Sito už nerozvlnili ani spartakovci, ani Vion a Myjava doma zvíťazila 2 : 0. O týždeň v sobotu ju čaká zaujímavý duel s druhou Podbrezovou, opäť na domácom štadióne.

HLASY TRÉNEROV:

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava:
"My sme dnes začali nervózne, prvých dvadsať minút sme sa poriadne do hry nedostali. Potom sme dali gól, keď nám súper, ako kolega povedal, prihral. Od tej doby sme začali hrať, boli sme pokojnejší a už to vyzeralo dobre. Podľa mňa mal rozhodca odpískať jedenástku, keď súperov hráč v gólovej šanci fauloval Briganta. Do konca prvého polčasu sme už hru kontrolovali. Mali sme dobré brejkové situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. Druhý polčas po druhom góle už bol o tom, aby sme zápas dohrali do konca. Myslím si, že súpera sme okrem jednej šance, ktorú mal po rohu, do ničoho nepustili. Naopak, keby sme mali lepšiu finálnu fázu, tak sme mohli dať ďalšie góly. Vyhrali sme 2 : 0, máme ďalšie tri body a hráči išli na doraz. Musím ich pochváliť, videl som u nich túžbu po víťazstve a to je dôležité."

Peter Gergely, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble:
"Podľa môjho názoru sme v dnešnom zápase neboli horším mužstvom. Snažili sme sa hrať, zápas sme dobre začali. Bohužiaľ sme súperovi prihrali na gól, čo využil a má takú kvalitu, že si dokáže takýto zápas postrážiť. Pokiaľ vonku nedáme gól, ťažko môžeme pomýšľať na bodový zisk. Hráčom môžem ťažko niečo vyčítať, lebo išli v zápase na doraz. Šance, ktoré sme mali, sme nevyužili, preto sme prehrali."