5. kolo - SC 2016/17: Prehra v Skalici znamená koniec v Slovnaft Cupe

Slovnaft Cup 2016/2017, 5. kolo (19. 10. 2016)

MFK SKALICA - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška – Machovec, Ostojić, Pavlík, Beňo (83.Černáček) – Marček (46.Brigant), Bílovský, Kóňa (K)– Kukoľ, Holiš, Duga (68.Sládek)

Zostava Skalice: Pavličko - Švrček, Majerník, Szöcs, Mizerák - Hruška, Hlavatovič, Neoveský, Záhumenský - Šebesta, Milunović

Na zápas 5. kola Slovnaft Cupu vycestovali hráči Spartaka Myjava do neďalekej Skalice, kde si zmerali sily s lídrom 2. ligy – Západ. Vo veternom jesennom počasí pohrozili ako prví kopaničiari v 7. min., ale skrumáž pred domácou bránou ukončil hvizd hlavného arbitra. Na opačnej strane ihriska poslal v 13. min. loptu z priameho kopu Neoveský nad Hruškovu bránu. Prvá vážna príležitosť sa zrodila v 20. min. po rohovom kope Myjavčanov, kedy zakončoval do priestoru brány Kóňa, no loptu vytesnil na rohový kop Mizerák. Najväčšia šanca Záhorákov v prvom polčase prišla v 27. min, Hlavatovič sa uvoľnil v pokutovom území a jeho zakončenie odkopol spred bránkovej čiary Ostojić. O minútu skúšal strelecké šťastie Milunović, ale lopta šla nad bránu.

V úvode druhého dejstva hry zakončil nepresne zo strednej vzdialenosti Hlavatovič. V 60. min. využil chybu v rozohrávke spartakovcov Milunović a strelil úvodný gól stretnutia. Skalica – Myjava 1 : 0. V 73. min. vnikol z ľavej strany do šestnástky Záhumenský, zamieril k bližšej žrdi a Hruška reflexívnym zákrokom vyškriabal loptu mimo priestoru troch žrdí. O štyri minúty zacentroval striedajúci Brigant, lopta našla hlavu Holiša, ale skončila nad skalickou bránou. V záverečnej desaťminútovke sa ešte snažili Myjavčania dosiahnuť nakopávanými loptami vyrovnávajúci gól, ale to sa im už nepodarilo. Prehra 0 : 1 tak znamená pre Myjavu koniec v aktuálnej sezóne Slovnaft Cupu.

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava„Ťažko sa hodnotí takýto zápas. Keby nám niekto pred zápasom povedal, že to bude takto prebiehať, tak sme sem ani chodiť nemuseli a mohli sme sa doma pripravovať na Podbrezovú. Lebo to, čo som dnes videl, to som už dávno nevidel. Tendenčné pískanie. Čo na jednej strane bol faul, na druhej nebol. Súperovi bola dovolená tvrdá hra, keď my sme hrali do tela, hneď bolo pískané. Potom sa ťažko mužstvo, v ktorom sú technickí hráči, dostáva do hry. Hráči nevedeli ako môžu ísť do súbojov. Urobili sme jednu hrúbku, dostali sme gól. Do šance sme sa prakticky nedostali. Okolo šestnástky sme ťažko mohli niečo vymyslieť, lebo tam boli pískané fauly také, ktoré na jednej strane sa nepískali a na druhej sa pískalo všetko. Ja nemám čo hodnotiť, lebo toto som už dávno nevidel.“

Vyjadrenie prezidenta klubu

Pavel Halabrín
"Aj touto cestou sa ospravedlňujeme našim i skalickým fanúšikom za náš včerajší výkon v zápase 5. kola Slovnaft Cupu. To, že sme vypadli, neovplyvnil výkon rozhodcu, ale výkon nášho mužstva. Skalica sa snažila, chcela vyhrať a zaslúžene postúpila ďalej, k čomu jej gratulujem."

Gól: 60.Milunović
ŽK: 35.Švrček, 52.Mizerák – 31.Kukoľ, 65.Holiš, 85.Pavlík
Rozhodovali: Horváth – Tomčík, Bednár