18. kolo - FL 2016/17: Myjava odcestovala z Prešova s bodom

Fortuna liga 2016/2017, 18. kolo (3. 12. 2016)

1. FC TATRAN PREŠOV - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška - Kukoľ, Ostojić, Pavlík, Machovec - Kóňa, Duga (90. Černáček) - Kolár (81. Abrahám), Bílovský - Sládek, Pekár (86. Marček)

Zostava Prešova: Talian - Petko, Jacko, Bartek, Dzurík - Ashiru (58. Dupkala), Micherda, Leško, Kubus (82. Rolinc) - Katona – Streňo

Myjavčania počas prvého decembrového víkendu vycestovali na východ Slovenska, kde si v Prešove zmerali sily s domácim Tatranom lúčiacim sa so starým štadiónom. Prešovčania to od úvodu zápasu brali „od podlahy“ a tak si už do 12. min. stihli vypýtať dva zápisy do kolónky žltých kariet. Prvý strelecký pokus videlo 761 prítomných divákov v 14. min., ale Duga mieril privysoko. V 20. min. napriahol spoza pokutového územia Pekár a len tesne minul bránu. O chvíľu na opačnej strane ihriska prestrelil z dobrej pozície Leško. Po polhodine hry najskôr krútil loptu Leško, ale opäť nepresne a rovnaký výsledok malo aj zakončenie Kubusa v 33. min. Prvé dejstvo hry ukončil Pekárov priamy kop, kedy najskôr Talian vyboxoval loptu mimo šestnástky a následná Dugova strela neprešla spleťou tiel.

Po zmene strán pohrozili Šarišania najskôr v 47. min., ale Hruška bol pozorný. O minútu neskôr však už nestačil zasiahnuť pri strele Streňa, ktorý otvoril skóre zápasu. Prešov – Myjava 1 : 0. Odpoveď kopaničiarov však nenechala na seba dlho čakať. V 51. min. sa po zahraní rohového kopu zorientoval pred súperovou bránou najlepšie Machovec a opäť bolo vyrovnané. Prešov – Myjava 1 : 1. Kopaničiari získavali hernú prevahu a viackrát v nasledujúcich minútach pohrozili. Najbližšie ku gólu boli v 61. min., kedy Kóňa narysoval prihrávku Dugovi, ktorý z uhla vystrelil a lopta skončila na žrdi Talianovej brány. V závere zápasu boli nebezpečnejší hráči Tatrana, v 79. min. predviedol kvalitný zákrok Hruška a zaskvel sa o štyri minúty neskôr pri zakončení Katonu z hranice pokutového územia. Stav stretnutia už zostal nezmenený a obaja súperi si pripísali do tabuľky po jednom bode.

Hlasy trénerov

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov"Naším zámerom bola ofenzívnejšia hra v porovnaní s predošlými domácimi zápasmi. Mali sme rešpekt pred Myjavou, ktorá patrí k lepším mužstvám najvyššej súťaže. Myjavčanom sme prakticky darovali gól po štandardnej situácii, ale neskôr sme mali šťastie, keď nás zachránila žŕdka. Chceli sme dnes získať tri body."

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava"Videli sme bojovný zápas na ťažkom teréne. Nemohli sme myslieť na kombinačnú hru a preto sme chceli hrať jednoducho. V druhom polčase sme sa snažili o prihrávky za obranu. Po prvom polčase som si myslel, že to bude zápas o jednom góle. Napokon som bol rád, že tomu tak nebolo. Pri inkasovanom góle sme spravili fatálnu chybu, ale som veľmi rád, že sme rýchlo vyrovnali. Mohli sme dať aj druhý gól, keď dal Duga žŕdku. Chceli sme získať tri body, ale musíme byť spokojní aj s jedným."

Góly: 48. Streňo - 51. Machovec
ŽK: Micherda, Bartek, Streňo - Sládek, Machovec, Duga
Rozhodoval: Marhefka