14. kolo - II. liga muži: Nemšová si z Myjavy odváža bod

14. kolo (31. 10. 2009) :
TJ SPARTAK MYJAVA - FK SLOVAN NEMŠOVÁ 1:1 (1:1)

Solnička, Kumančík, Černáček, Zverec, Kvasnica, Dirnbach (Bončo), Duga (Adamec), Sloboda, Mihál, Kosík, Žák (Bruško L.).

Posledný druholigový zápas domácich na jeseň pred vlastným publikom odohrali Myjavci na ťažkom teréne s mužstvom, ktoré získalo viac bodov vonku, ako doma . Od úvodu pred asi 400 divákmi sa domáci futbalisti pustili do súpera, ktorý sa snažil zo zabezpečenej obrany podnikať rýchle protiútoky hlavne po krídlach, na čo má vo svojich radoch hráčov, bývalých hráčov Myjavy, Braňa i Stanislava Ďurišovcov.

Úvodných 15 minút mali domáci niekoľko striel a náznakov šancí, no čistú šancu si nevypracovali. V 16.minúte neodpískal rozhodca Sliš z Bratislavy faul na Dirnbacha, hostia sa dostali k lopte v blízkosti domácej šestnástky a vybojovali priamy kop. Ten v 17. minúte ľavačkou kopol veľmi dobre Nemšovan Suchý a lopta skončila v Solničkovej sieti. 0:1. Nebol to však priamy kop z kategórie nechytateľných. O minútu po priamom kope Zvereca hlavičkoval Žák nad bránu hostí. V 21. minúte pekne unikol Mihál po pravej strane, no vystrelil z hranice šestnástky vedľa brány. Potom ešte strela Černáčka išla vedľa brány hostí. Vyrovnanie prišlo v 33. minúte. Do šestnástky pekne prenikol Kosík po ľavej strane, hosťujúci Paraska ho fauloval a z jedenástky z prehľadom vyrovnal Zverec. 1:1. V 42. minúte po prečíslení hostí Kvasnica neprihral presne dvom voľným spoluhráčom pred bránou, keď jeho center letel vysoko.
Po polčase kopali domáci priamy kop v 55. minúte Zverecom nad bránu, v 60. minúte čistú šancu nepremenil Sloboda, keď z vnútra šestnástky strelou trafil iba do brankára Bobota. O minútu Mihálovu dobrú strelu k bližšej tyči brankár hostí opäť chytil. Od šesťdesiatej minúty až do 75. minúty domáci hráči akoby prestali hrať, nebojovali, nedarilo sa im v kombinácii, čo bojujúcim hosťom stačilo na likvidovanie všetkých domácich akcií. Až v 76. minúte prišla dobrá akcia Myjavy, no vo svojej druhej tutovke Sloboda z 8 metrov miesto umiestnenej strely volil tvrdú "bombu", ktorá však letela tesne nad bránu. V 80. minúte hosťujúci Ďuďák prešiel cez troch hráčov Myjavy, no v poslednej chvíli mu Solnička loptu zobral z nohy. V 84. minúte stojí za zmienku ešte pekná strela Kvasnicu tesne vedľa brány. V závere sa už nič podstatné nestalo a tak si domáci hráči po nemastnom - neslanom výkone proti zdolateľnému súperovi zaknihovali ďalšiu domácu remízu.