Prípravný zápas (25. 1. 2017)

SPARTAK MYJAVA - AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 2 : 4 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Sivák Pe. (46.Kubica), Kočica, Sivák Pa. (46.Horeš), Matušica (46.Tomič)– Copko (46.Vávra), Marček (K), Flamík, Pecha – Jorík, Holiš

Zostava Nového Mesta nad Váhom: Druxa (46.Fabián) - Rolinec, Cisár, Šupka (K) (46.Múdry), Lopušan - Živčic, Šebek M. (46.Kurtin), Vlado - Mikuš, Šebek L., Rapavý (46.Bošanský)

Tretí zápas v rámci zimnej prípravy odohrali hráči Myjavy proti účastníkovi II. ligy z Nového Mesta nad Váhom a do prvej šance sa dostali vo 4. min., kedy vznikla skrumáž pred bránou Druxu. V úvodnej časti duelu bola hra vyrovnaná bez ďalších výraznejších príležitostí. Až prišla 23. min., kedy bol Lukáš Šebek nedovolene bránený v pokutovom území a sám aj výhodu pokutového kopu využil na otvorenie zápasového skóre. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 0 : 1. Najväčšia šanca spartakovcov v prvom dejstve sa zrodila v 37. min., Marček poslal presný center pred bránu, ale Holiš v dobrej pozícii nezakončil presne.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu hostia pohrozili, ale skóre sa v tej chvíli nemenilo. V 49. min. už však áno, Bošanský hlavou poslal loptu presne k žrdi. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 0 : 2. V 57. min. kopaničiari napádali rozohrávku súpera, lopty sa zmocnil Marček, ale zo strednej vzdialenosti nezamieril presne. Po hodine hry bol v pokutovom území stiahnutý Holiš a výhodu zahrávania penalty mali tento raz Myjavčania. Horeš sa však v rozhodujúcej chvíli pokĺzol a poslal loptu privysoko. Novomešťania sa v 66. min. dostali do trojgólového vedenia zásluhou individuálneho prieniku Lukáša Šebeka. O tri minúty sa po prvý raz v stretnutí gólovo presadili aj hráči v čierno-bielych dresoch, hlavičkou rozvlnil sieť Holiš. Gólovo produktívnu desaťminútovku uzavrel v 75. min. svojim druhým presným zásahom v zápase striedajúci Bošanský. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 1 : 4. O tri minúty sa zaskvel Solnička, ktorý nepustil za svoj chrbát prudkú strelu súpera. V 80. min. videli prítomní diváci ďalší zákrok, po ktorom nasledovala penalta. Tú striedajúci Kubica bezpečne premenil. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 2 : 4. Príležitosti, ktoré sa zrodili v záverečnej desaťminútovke, zostali už nevyužité a myjavský Spartak tak podľahol Novému Mestu nad Váhom 2 : 4.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Dá sa povedať, že dnes to bol najťažší zápas v príprave. Bolo vidieť, že mužstvo súpera je minimálne o triedu lepšie. My sme hrali dobre prvých dvadsať minút, kde sme sa snažili a stíhali sme im. Odzrkadlilo sa na nás aj to, že chalani boli chorí. Behom týždňa sa vymenilo osem hráčov, ktorí boli na maródke. Ale súper bol dnes určite lepší.“

Góly: 69.Holiš, 81.Kubica (z penalty) – 23., 66.Šebek L. (prvý z penalty), 49., 75.Bošanský