Prípravný zápas (11. 2. 2017)

FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - SPARTAK MYJAVA 0 : 0

Zostava Myjavy: Solnička (60.Kubica) – Toman (46.Jastráb), Kočica, Horeš (K), Matušica (51.Tomič) – Pecha, Flamík (60.Kubica), Copko (60.Oríšek), Marček, Vávra (65.Nikodem) - Jorík

Zostava Šale: Porubský, Szalay, Kružlík, Ďatko, Lalák, Surányi, Račkovič, Domasta, Vanek, Prúčny F., Prúčny R. Striedali: Lang, Tóth, Mikloš, Mat.

Na jediný vonkajší duel počas zimnej prípravy vycestovali hráči myjavského Spartaka do Šale. A v úvode boli aktívnejší, prvé zakončenie prišlo z kopačky Tomana v 4. min. O ďalšie štyri minúty našla Copka prihrávka z ľavej strany, jeho následná strela z hranice pokutového územia smerovala k žrdi, ale domáci gólman ju stihol vytesniť mimo priestoru troch žrdí. Hráči Šale po prvý raz pohrozili v 12. min., Vanek mieril iba do stredu brány. V 17. min. sa na opačnej strane ihriska odrazila lopta po rohovom kope k Marčekovi, ten ju poslal tesne nad hornú konštrukciu brány. Po polhodine hry sa dvakrát dostali hráči Šale do sľubných príležitostí. Najskôr v 34. min. Surányi krížnou strelou tesne minul bránu a o tri minúty sa nepresadil ani R. Prúčny. Streleckú bodku za prvým dejstvom hry dal v 38. min. Pecha, no nezamieril presne.

Po zmene strán podnikli v 49. min. rýchly prechod do útoku kopaničiari, Vávra prihral striedajúcemu Jastrábovi, ktorý strelou z jednej netrafil bránu. V 54. min. najskôr zahral priamy kop Copko na bližšiu tyč a Jorík len o kúsok nedosiahol na loptu tesne pred brankárom. O chvíľu bol v dobrej palebnej pozícií Vávra, ktorého strela bola v poslednej chvíli zblokovaná. Spartakovci boli lepším tímom, v 58. min. šiel na domáci bránu Jorík, ale gól z toho nebol a do siete nezapadla ani následná Jastrábova strela. V 62. min. nemieril medzi tri žrde Vávrov strelecký pokus. Jediná šanca domácich sa v druhom polčase zrodila v 64. min., ale pri strele Vaneka vytiahol výborný zákrok Kubica. V 71. min. našiel Oríšek na hranici šestnástky Jastrába, zakončeniu chýbala presnosť. V závere stretnutia nezapadla do siete ani Pechova tiahla strela a myjavský Spartak tak remizoval s treťoligovou Šaľou 0 : 0.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Bol to náš prvý zápas vonku. Spokojní by sme mohli byť s výsledkom a predvedenou hrou. Treťoligista nebol od nás lepší. Dokonca si dovolím tvrdiť, že v druhom polčase sme my diktovali tempo hry. Domáci snáď ani nevystrelil na bránu, my sme mali niekoľko príležitostí. Možno tri, či štyri čisté šance. Na druhej strane musím povedať, že sme pôsobili ťažkopádne, unavene. Chýbala tomu iskra. Ale určite sme neboli horší ako domáci.“