Prípravný zápas (18. 2. 2017)

SPARTAK MYJAVA - OŠK PODOLIE 5 : 0 (3 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička (46.Kubica D.) – Pecha, Horeš (K) (60.Bruško), Kočica, Matušica (46.Oríšek) – Vávra (46.Sivák Pa.), Kubica P. (46.Tomič)., Copko (70.Matušica), Pekník (46.Toman), Jastráb (57.Nikodem) - Jorík

Zostava Podolia: Palkech, Červeňanský R., Prosňanský, Červeňanský M., Uhlík, Macho, Gajdošík, Pyšný, Gúčik, Balcír, Bartek

Zimná príprava futbalistov Spartaka Myjava sa dostala už do záverečnej fázy a v predposlednom prípravnom zápase privítali na domácej pôde Podolie. Spartakovci sa dokázali proti celku z piatej ligy gólovo presadiť už v úvode duelu, keď bol kolmicou vysunutý Jastráb, ktorý obišiel brankára a rozvlnil sieť. Myjava – Podolie 1 : 0. O desať minúť sa kopaničiari radovali po druhý raz. Najskôr musel Palkech boxovať prudkú Vávrovu strelu. Lopta sa následne dostala ku Kubicovi, ktorý našiel nepokrytého Joríka a ten sa zblízka nemýlil. Myjava – Podolie 2 : 0. V nasledujúcich minútach bola hra nesúrodá, až v 31. min. našiel center z ľavej strany Joríka, ktorý tento raz nezakončil presne. Tesne pred koncom prvého polčasu bol v centre diania opäť Jorík a zoči-voči brankárovi hostí sa presadil. Myjava – Podolie 3 : 0.

Okamžite po zmene strán zahrávali hráči v čierno-bielych dresoch rohový kop, ktorý pohotovo zakončil Horeš k bližšej žrdi. Myjava – Podolie 4 : 0. Hostia neboli smerom dopredu nebezpeční a postupne prichádzali ďalšie šance spartakovcov. V 59. min. vystrelil z hranice šestnástky Toman, ale bránu tesne minul. O dve minúty sa nachádzal v čistej príležitosti Jorík, rozhodol sa ešte prihrať Pechovi, ktorého gól však pre ofsajd neplatil. Brankár Podolia potom predviedol dva pekné zákroky, keď vyrazil Sivákovu hlavičku a aj Tomičovu umiestnenú strelu zo 66. min. O dve minúty však už lovil loptu zo siete, keď Nikodemovu prihrávku poslal za chrbát vlastného brankára Prosňanský. Myjava – Podolie 5 : 0. Hetrik mohol zavŕšiť v 74. min. Jorík, nájazd na gólmana ale nevyužil. Posledná veľká šanca sa zrodila v 80. min., na konci akcie bol Pecha, ale nedokázal nasmerovať loptu do odkrytého priestoru brány. Myjava zdolala Podolie 5 : 0.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„S dnešným zápasom nie som vôbec spokojný. Prvý polčas bol veľmi zlý, druhý priemerný. Dnes veľa hráčov hralo pod svoj štandard. Možno sme sa nepochopili, ale ak si niektorí myslia, že budú hrať futbal v takomto tempe, s takýmto srdcom pre Myjavu, tak to určite nie. Čo ma teší, že sme dali päť gólov, ale prístup, srdiečko a „jazdenie“ musí byť omnoho väčšie. Veci, na ktorých mesiac a pol pracujeme, sme dnes nedodržiavali. Dnes som spokojný s dvoma vecami – že sa nikto nezranil a že sme vyhrali.“

Góly: 16., 44.Jorík, 6.Jastráb, 46.Horeš, 68.Prosňanský (vlastný)