Myjava v poslednom prípravnom zápase úspešná

Prípravný zápas (25. 2. 2017)

SPARTAK MYJAVA - LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE 2 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Toman, Horeš (K), Kočica, Sivák Pe. (50.Bruško) – Pecha (58.Vávra), Marček, Sivák Pa. (64.Flamík), Copko (76.Nikodem) – Holiš, Jorík

Zostava Lednických Rovní: Bačík – Púček, Chmelík (K), Híreš, Riečičiar, Lipták, Hruška, Tomana, Kopúň, Prekop, Detko. Striedali: Ďurovec, Pokorný, Piaček, Gašpárek

Posledný test pred ostrým štartom jarnej časti 4. ligy obstaral pre myjavský Spartak duel s Lednickými Rovňami, ktoré sa v tabuľke tretej ligy nachádzajú na 3. mieste. Boli to však kopaničiari, kto mal územnú prevahu a postupne sa dostával aj do príležitostí. Na konci prvej štvrťhodiny stretnutia tečoval center z ľavej strany špičkou kopačky Holiš a lopta len tesne minula bránu. V 18. min. narobil brankárovi hostí problémy pretiahnutý center Pechu. Po následnom rohovom kope vystrelil z voleja Horeš, loptu ešte usmernil do siete Jorík, ale gól pre ofsajd platiť nemohol. Už o minútu šiel na gólmana treťoligistu Copko, pred zakončením ešte uprednostnil prihrávku na spoluhráča, ktorá však nebola presná. Tlak Myjavčanov pokračoval, v 21. min. zabojoval o loptu v pokutovom území Pavol Sivák, dokázal aj vystreliť, ale reflexívne zasiahol Bačík. V 24. min. sa zrodila aj prvá vážna príležitosť súpera, krížna strela Detka skončila mimo brány. Na opačnej strane ihriska potom pálil spoza pokutového územia Marček a o chvíľu pohrozil hlavičkou Holiš. V 37. min. sa črtala šanca aj pred Solničkovou bránou, ale zhatila ju nepresná spätná prihrávka. Zasahovať musel myjavský brankár o dve minúty neskôr pri štandardnej situácií.

Krátko po zmene strán sa hostia ujali vedenia, keď chybu myjavskej defenzívy potrestal najlepší strelec súpera Lipták. Myjava – Lednické Rovne 0 : 1. Vyrovnať mohol v 62. min. Copko, ale z priameho kopu nastrelil žrď. Vytúžený gól sa hráčom v čierno-bielych dresoch podarilo dosiahnuť v 68. min., kedy dlhý pas našiel Holiša, ktorý poslal loptu do siete. Myjava – Lednické Rovne 1 : 1. O štyri minúty bol strelec vyrovnávajúceho gólu nedovolene atakovaný v pokutovom území a nariadená bola penalta. Bačík však vystihol smer Marčekovej strely a naďalej platil remízový stav stretnutia. Nie však dlho, v 76. min. zahrávali spartakovci rohový kop, pohotové zakončenie Holiša ešte dokázal brankár vyraziť, na Joríkovu dorážku však už zareagovať nestihol. Myjava – Lednické Rovne 2 : 1. V poslednej desaťminútovke ešte zaujala prudká strela Vávru zo strednej vzdialenosti, ktorá len tesne minula cieľ. Spartak Myjava tak v poslednom prípravnom zápase zdolal Lednické Rovne 2 : 1.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Dnešný zápas hodnotím pozitívne. Chalani podali v oboch polčasoch dobrý výkon. Zápas odmakali, nechýbala bojovnosť a srdiečko. V prvom polčase sme si vytvorili šance a mohli sme viesť o jeden alebo o dva góly. Potom sme urobili chybičku a dostali gól. Zápas sme ale otočili a dnes musím všetkých pochváliť. Na to, že sme hrali s mužstvom, ktoré je v tretej lige na 3. mieste, tak to bol dobrý zápas a som spokojný.“

Góly: 68.Holiš, 76.Jorík – 50.Lipták