28. kolo - 4. liga SZ 2016/2017: Myjavčania vysoko podľahli Borčiciam

4.liga SZ 2016/2017, 28.kolo (20. 5. 2017)

TJ ISKRA BORČICE - SPARTAK MYJAVA 4 : 0 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Toman, Horeš (K), Sivák Pa., Kočica (79.Oríšek) – Pecha, Flamík, Marček, Vávra (67.Jastráb) – Copko, Holiš (57.Jorík).

Zostava Borčíc: Bobot – Hanzel, Barčík, Plavšić, Mravec, Siva (K), Novák, Zuziak (78.Púpala), Náther, Le Giang (64.Mačina), Petruš.

V 28. kole 4.ligy SZ vycestovali Myjavčania k lídrovi tabuľky do Borčíc, kde sa do prvého streleckého zakončenia dostal v 9. min. Barčík. Hra bola opticky vyrovnaná, ale hráči domáceho tímu sa dostávali do väčších šancí. V 23. min. našla predĺžená lopta nabehnutého Zuziaka, ktorý sa rútil na Solničku, ale myjavský gólman predviedol výborný reflexívny zákrok a skóre sa nemenilo. Po polhodine hry otestoval pozornosť domáceho brankára Marček. O chvíľu na opačnej strane ihriska vybehol Solnička za pokutové územie v snahe zneškodniť dlhý pas Borčíc, Le Giang bol ale skôr pri lopte. Jeho následnú strelu, ktorá smerovala do opustenej brány, dokázal tečovať Kočica mimo priestoru troch žrdí. Bodku za prvým dejstvom hry dala Novákova strela z pravej strany, s ktorou si Solnička poradil.

Do druhého polčasu nastúpili oba celky v rovnakých zostavách. V 48. min. sa prezentoval Copko strelou spoza pokutového územia, Bobot si s ňou na dvakrát poradil. O minútu bol v dobrej palebnej pozícií Le Giang, loptu ešte posunul Barčíkovi a zasahovať musel Solnička. V 51. min. sa dokázali hráči Borčíc gólovo presadiť, keď štandardnú situáciu zahral Barčík a Mravec hlavičkou rozvlnil sieť. Borčice – Myjava 1 : 0. Kopaničiari sa snažili o vyrovnanie, v 62. min. potiahol loptu po ľavej strane Pecha, spätnou prihrávkou našiel Copka, no ten nemieril presne. Do priestoru troch žrdí sa nezmestila ani Marčekova hlavička po rohovom kope o tri minúty neskôr. Do dvojgólového vedenia sa hráči súpera dostali opäť po štandardnej situácii, keď z priameho kopu najskôr pálil Novák a dorážka Mravca bola úspešná. Borčice – Myjava 2 : 0. V 78. min. našiel Mačina dlhým pasom Zuzinu, ktorý sa presadil v bežeckom súboji a následne aj strelecky. Borčice – Myjava 3 : 0. V záverečnej desaťminútovke mohli spartakovci aspoň skorigovať nepriaznivý výsledok. V 83. min. vystrelil prudko Copko, Bobot chytil. O dve minúty sa dostal do dobrej streleckej pozície Sivák, ale mieril privysoko. Najväčšiu šancu Myjavčanov mal v 86. min. Copko po chybe v defenzíve domácich, nikým neatakovaný zvolil namiesto zakončenia kľučku na brankára, ale ten mu loptu uchmatol. V samom závere duelu ešte Barčík poslal presný center na Nováka, ktorý uzavrel zápasové skóre na konečných 4 : 0.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Zápas sa mi hodnotí ťažko. Myslím si, že prvý polčas bol vyrovnaný a po celý zápas sme boli domácim dôstojným súperom. Bohužiaľ, dostali sme dva rýchle góly a potom už sa to na nás sypalo. Smutné je, že sme dostali dva góly zo štandardných situácií, na ktoré sa pripravujeme. Dnes rozhodla skúsenosť domácich hráčov, ktorí majú odohratých veľa ťažkých zápasov. Nás to ešte len čaká. Tomu, aká bola hra, výsledok nezodpovedá. Ale vyhral súper a gratulujem mu k postupu.“

Góly: 51., 73.Mravec, 78.Zuziak, 89.Novák
ŽK: 55.Náther, 84.Hanzel – 30.Marček, 55.Holiš