31. kolo - 4. liga SZ 2016/2017: Myjave domáca rozlúčka so sezónou vyšla na jednotku

4.liga SZ 2016/2017, 31.kolo (10. 6. 2017)

SPARTAK MYJAVA - OK ČASTKOVCE 7 : 1 (3 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Matušica (78. Tomič), Sivák Pa., Horeš (K), Toman – Vávra (70. Nikodém), Flamík, Marček, Pecha – Copko, Jorík (62. Holiš)

Zostava Častkoviec: Korček – Rusnák – Gono (K), Halás, Osuský – Čechvala, Madro, Husár – Ostrovský (46. Jančovič, 83. Hevier) – Masár, Vlado (73. Némethy)

Spartak Myjava sa v sobotu večer rozlúčil s domácim prostredím v aktuálnom súťažnom ročníku IV. ligy severozápad 2016/2017 zápasom s tímom OK Častkovce. Hosťom pred zápasom patrila jedenásta priečka v tabuľke a na kopanice si so sebou priviezli nelichotivú bilanciu jedného víťazstva a deviatich prehier. Myjavčania si zase chceli napraviť reputáciu po posledných dvoch dueloch na súperových ihriskách, v ktorých najskôr podľahli Šimonovanom 2 : 3 a potom v týždni Holíču tesne 0 : 1.

V úvode stretnutia boli určite aktívnejší domáci hráči a prvá šanca zápasu sa zrodila v 6. minúte po rohovom kope, kedy pekne hlavičkoval do priestoru troch žrdí Marček. Ale Korček bol pozorný a loptu za svoj chrbát nepustil. Vzápätí prišla kontra na opačnej strane ihriska. Streleckú šťastenu pokúšal najlepší kanonier Častkoviec Madro, no jeho pokus smeroval do stredu brány a Solničkovi nerobilo problém loptu skrotiť. V 11.minúte sa zasa dostal do zakončenia Jorík. Jeho strelu vyrazil gólman hostí na rohový kop a skóre sa stále nemenilo.Až do 26. minúty diváci na tribúnach žiadny vážnejší pokus o ohrozenie brány nevideli, no potom kopaničiari zužitkovali spoluprácu dua Marček – Vávra. Druhý menovaný sa dokázal zblízka presadiť a poslal Spartak do vedenia. Myjava – Častkovce 1 : 0. Ďalšiu nebezpečnú strelu z Vávrovej kopačky musel Korček riešiť v 33. minúte. O tri minúty neskôr po faule na Flamíka v šestnástke hostí nariadil hlavný arbiter Meluš pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil domáci kapitán Horeš a s prehľadom penaltu premenil. Myjava – Častkovce 2 : 0. V 36. minúte mohol byť rozdiel skóre už len jednogólový, ale Masár v sólovom prieniku nechal vyniknúť Solničku, ktorý strelu reflexívne vyrazil.V 42. minúte sa po Korčekovom zaváhaní pohral s obranou hostí Jorík a vsietil ďalší gól Spartaka. Myjava – Častkovce 3 : 0. Bola to zároveň posledná gólová príležitosť v prvom dejstve a tímy sa rozišli do šatní na prestávku.

Do druhej polovice duelu nastúpili súperi s jednou zmenu v zostave na strane hostí, keď Ostrovského nahradil na trávniku Jančovič. A kopaničiari pokračovali v tom, čo začali v prvom dejstve. V 54. minúte prekonal obranný val Častkoviec i vybehnutého brankára Pecha a zvýšil skóre na rozdiel štyroch gólov. Myjava – Častkovce 4 : 0. Ten istý hráč rozvlnil sieť aj o tri minúty neskôr, no v tomto prípade len bočnú.Ďalší presný zásah pridal v 66. minúte zápasu striedajúci Holiš, ktorý využil presný Pechov center a Myjava už viedla nad Častkovcami 5 : 0. Napokon sa dočkali aj hostia, keď v 70. minúte prekopol Solničku nikým nekrytý Jančovič a znížil na 5 : 1. Prešla však len jediná minúta a už sa číslice na svetelnej tabuli menili opäť. Svoj druhý gól totiž pridal myjavský útočník Holiš. Myjava – Častkovce 6 : 1. V 76. minúte hlavičkoval k žrdi aktívny Pecha, ale tento raz zostal Korček neprekonaný. No nie na dlho. Štefan Holiš bol totiž pri chuti a v 78. minúte zavŕšil svoj hattrick úpravou stavu na 7 : 1 pre Myjavu.Kopaničiari na súpera tlačili až do záverečného hvizdu, ale napriek viacerým príležitostiam už ďalší presný zásah nepridali a myjavský gólostroj sa v poslednom domácom zápase sezóny zastavil na čísle sedem.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Dnes som konečne spokojný. Z našej strany sme videli dobrý futbal a dnes sa to, chvalabohu, odzrkadlilo aj na góloch. Takže ja som dnes spokojný na 100%. Chalani predviedli výborný výkon, strelecky sme sa presadili. Prišlo to až v poslednom domácom zápase, ale o to viac ma to teší. Chalani si za dnešný výkon zaslúžia pochvalu.“

Góly: 26. Vávra, 36. Horeš (PK), 42. Jorík, 54. Pecha, 66. Holiš, 71. Holiš, 78. Holiš – 70. Jančovič