Vysoké víťazstvo Myjavy na pôde treťoligistu

Prípravný zápas (15. 7. 2017)

LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE - SPARTAK MYJAVA 0 : 7 (0 : 2)

Zostava Myjavy: Solnička – Pecha, Horeš (K) (46.Sivák), Kočica (65.Čobrda), Matušica – Vávra (61.Jánošík), Flamík (46.Caltík), Marček (80.Flamík), Jastráb (65.Tomič) – Jorík (65.Oríšek), Copko.

Zostava LR Crystal Lednické Rovne: Kováč – Púček, Poláček, Hýreš, Ďurovec – Chmelík – Lipták, Kryštof, Riečičiar, Prekop - Detko.

Na druhý zápas v rámci letnej prípravy vycestovali hráči Spartaka Myjava do obce Lednické Rovne. A proti domácemu treťoligistovi začali aktívne. Výsledkom bol gól už v 10. min., kedy Copko z ľavej strany prihral pred bránu, kde pohodlne otvoril skóre duelu Jastráb. Lednické Rovne – Myjava 0:1. V 22. min. našiel Marček dlhým pasom nabehnutého Copka, ktorý krížnou strelou rozvlnil sieť. Lednické Rovne – Myjava 0:2. Domáci hráči sa začali dostávať do zakončenia až po polhodine hry, ale obetavo hrajúci kopaničiari dokázali strely blokovať mimo priestor brány. Solnička mal prácu v 40. min. pri strele zo strednej vzdialenosti.

Po zmene strán ako prvý pohrozil Vávra, jeho krížna strela šla vedľa brány. V 53. min. využil Copko výhodu štandardnej situácie a zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí. Lednické Rovne – Myjava 0:3. Aktivita hostí neutíchala a v 55. min. prihral Copko Jastrábovi, ktorý sa stal druhým dvojgólovým strelcom duelu. Lednické Rovne – Myjava 0:4. V 57. min. pohrozili domáci hráči akciou s nepresným zakončením. O dve minúty Jastráb milimetrovo presne vysunul Copka, ten ešte hľadal pred bránou Joríka, ktorému sa podarilo prepasírovať loptu do siete. Lednické Rovne – Myjava 0:5. V 74. min. našla kolmá prihrávka Copka, ktorý prihral striedajúcemu Oríškovi, ale domáci „gólman“ zostal v tejto situácií neprekonaný. Po následnom rohovom kope zazvonilo najskôr brvno, ale o chvíľu predsa len skončila lopta v sieti po zakončení Marčeka. Lednické Rovne – Myjava 0:6. O minútu sa mohol do listiny strelcov zapísať aj Oríšek, hlavou bránu tesne minul. V 76. min. mal príležitosť na zníženie rozdielu skóre Detko, ale priestor troch žrdí minul. Päť minút pred koncom stretnutia sa ocitli v čistej šanci Copko s Oríškom, ale pridlho sa ponúkali so zakončením. Skóre zápasu uzavrel symbolicky v poslednej minúte umiestnenou strelou k žrdi Matušica. Myjava tak zdolala Lednické Rovne jednoznačne 7:0.

Daniel Kvasnica, asistent trénera Spartaka Myjava„S dnešným výkonom sme veľmi spokojní. Hrali sme s kvalitným súperom na kvalitnom teréne. Prvý polčas by splnil určite aj prísnejšie kritériá. Plnili sme veľa vecí, ktoré chceme robiť. Či už presingové situácie, otváranie hry. Jediné, čo by som hráčom vytkol, je efektivita. Aj keď sme dali sedem gólov, ešte možno ďalších päť sme mohli dať. Zápas splnil po taktickej aj kondičnej stránke to, čo sme od neho očakávali.“

Góly: 10., 55. Jastráb, 22., 53. Copko, 59. Jorík, 74. Marček, 90. Matušica