Myjava zdolala Krásno nad Kysucou a postúpila do tretieho kola

SC 2017/2018, 2. kolo (9. 8. 2017)

SPARTAK MYJAVA - TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU 3 : 1 (1 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Pecha, Horeš (K), Kočica, Matučica – Vávra, Flamík, Marček, Jastráb (46. Sivák Pe.)– Copko (72. Sivák Pa.), Jorík (61. Toman).

Zostava Krásna nad Kysucou: Lastovica – Beniač, Boris, Pagáč (74. Zátek), Kopásek, Sýkora (K), Gábor (79. Staňo), Rajnoha, Macura, Harman, Ševčík.

Do pohárového zápasu s treťoligovým Krásnom nad Kysucou vstúpili domáci hráči výborne a hneď v úvodnej minúte otvoril skóre duelu Jorík. Myjava – Krásno nad Kysucou 1 : 0. O niekoľko minút preveril Lastovicu strelou zo strednej vzdialenosti Flamík. Hosťujúci brankár bol v 12. minúte vybehnutý ďaleko z brány, čo chcel využiť Copko, ale jeho ďalekonosný pokus skončil nad bránou. Aj naďalej sa dostávali do zakončenia domáci hráči, v 18. min. po Jastrábovej prihrávke Jorík. O desať minút vybojoval loptu Marček, z hranice pokutového územia mieril vedľa. Hostia po prvý raz vážnejšie pohrozili v 30. minúte po štandardnej situácii, strela Harmana však až na Solničku neprešla. V tej istej minúte na opačnej strane ihriska zakončoval tesne vedľa brány Vávra. Peknú kombinačnú akciu predviedli kopaničiari v 36. minúte , na jej konci nezamieril presne Marček. O tri minúty využili hostia chybu v rozohrávke Myjavčanov a Boris vyrovnal na 1 : 1. Bodku za prvým polčasom dal priamy kop Copka v 45. minúte.

Po zmene strán najskôr zakončoval Horeš po rohovom kope v 49. minúte a o chvíľu na to aj Copko, úspešné zákroky predviedol Lastovica. V 55. min. poslal Flamík cez polovicu ihriska loptu do súperovej šestnástky, kde Copko vyhral vzdušný súboj s brankárom a potom pohodlne skóroval do odkrytej brány. Myjava – Krásno nad Kysucou 2 : 1. Po hodine hry zamestnali gólmana hostí najskôr Flamík a o dve minúty aj Copko. O ďalšiu minútu sa zápasové skóre už menilo, keď hlavička Kočicu zapadla do siete. Myjava – Krásno nad Kysucou 3 : 1. Aj naďalej boli spartakovci nebezpečnejší, v 71. min. hlavičkoval po Tomanovom centri Vávra. V 77. min. vyzval Marček k zakončeniu opäť Vávru, ktorý v čistej šanci nastrelil brvno a ani následné strelecké pokusy v bráne neskončili. Hosťujúci hráči mali príležitosť na skórovanie v 82. min., striedajúci Zátek mieril privysoko. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby prihral Marček voľnému Tomanovi a po druhý raz v zápase skončila lopta na brvne. Ešte v nadstavenom čase mohol zvýrazniť víťazstvo domáceho tímu Matušica, z bránkovej čiary ale odkopával loptu Staňo. Spartak Myjava tak zvíťazil nad Krásnom nad Kysucou 3 : 1 a postúpil do tretieho kola Slovnaft Cupu.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava„Súper bol lepší na lopte, my sme boli jednoduchší, priamočiarejší a vďaka tomu sme si vytvorili viac gólových príležitostí. O výsledku sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase. Po jednej z mála chýb v defenzíve sme súpera vrátili do zápasu. V druhom polčase sme z viacerých gólových príležitostí dve premeniili a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili.“

Góly: 1. Jorík, 55. Copko, 63. Kočica - 39. Boris
ŽK: 52. Jorík
Návštevnosť: 450 divákov
Rozhodovali: Matulová - Jordanov, Haršány