17. kolo - II. liga muži: Myjava s Dunajskou Stredou opäť remizovala

17. kolo (21. 3. 2010) :
FK DAC DUNAJSKÁ STREDA "B" - TJ SPARTAK MYJAVA 1:1 (1:0)

Solnička, Kumančík, Černáček, Stančík, Bruško, Mihál (Kročian), Duga, Horeš (Zverec), Oríšek, Hesek, Žák (Kosík).

Po minulotýždňovej prvej domácej prehre odchádzali Myjavci do Dunajskej Stredy s cieľom pokúsiť sa odčiniť zlý štart v jarnej časti.

Domáci hráči však začali od začiatku zápasu veľmi dobre a mali aj prvú príležitosť, keď musel nebezpečnú situáciu zachraňovať Horeš. Táto nebezpečná akcia sa udiala v 7. minúte. Hostia z Myjavy sa predviedli Kumančíkom o tri minúty, keď v 10. minúte jeho tvrdú strelu domáci brankár s námahou vyrazil. V 13. minúte domáci ešte po dobrej akcii brankára Solničku neprekonali, ale v 15. minúte zahrávali priamy kop z ľavej strany a predĺženú hlavičku pri vzdialenejšej tyči hlavou z 5 metrov poslal Radványi za chrbát bezmocného Solničku 1:0. Po góle sa hra pohybovala zväčša medzi šestnástkami, do polčasu boli domáci hráči lepším mužstvom, boli aj bojovnejší. V 28. minúte mohli spartakovci vyrovnať, keď Bruškov center nedokázal kapitán hostí Černáček ani na dva krát dopraviť do siete. Bola to výborná šanca, no bohužiaľ bez gólového efektu. Z protiútoku domáci pálili len do bočného sita a v 37. minúte nebezpečný Ravasz hlavičkoval nad Solničkovu bránu. Tak skončil prvý polčas, kedy nebolo cítiť, že domáci hráči sú na predposlednom mieste druholigovej tabuľky.
Do druhého polčasu nastúpil miesto mladého Žáka skúsený Kosík a Myjavci prevzali na dlhé minúty iniciatívu. Vytvorili si aj výrazný tlak. V 59. minúte nádherne vystrelil Hesek z 25m, no lopta narazila do brvna už prekonaného domáceho gólmana. Domáci mali opäť veľké šťastie. Potom musel zasahovať dva krát výborný domáci brankár Kuru. Bolo to znova po strelách Heseka a Kumančíka. V druhom polčase bolo na ihrisku vlastne len jedno hrajúce mužstvo - Myjava a výborný brankár Dacu Kuru. Mnohým to výrazne pripomínalo zápas jesene medzi týmito súpermi, keď práve brankár Dunajskej Stredy vychytal na Myjave hosťom bod, keď dokonca vyrazil Slobodovi penaltu a zápas sa skončil bezgólovou remízou. Hostia si vytvorili drvivú prevahu a podarilo sa im vyrovnať v 82 .minúte, keď priamy kop Zvereca usmernil hlavou do siete domácich Stančík 1:1. Do konca zápasu sa už hosťom skórovať nepodarilo, domáci boli radi, že neinkasovali a tak sa zápas skončil deľbou bodov.

Zápas sledovalo asi 300 divákov. Tréner Hyža po stretnutí bol s remízou spokojný, nakoľko Myjava vonku dlho prehrávala. Za predvedený výkon, hlavne v druhom polčase, si však hostia zaslúžili asi aj vyhrať.