13. kolo - 4. liga SZ 2017/18: Spartak Myjava potvrdil úlohu favorita a zvíťazil

4. liga SZ 2017/2018, 13. kolo (4. 11. 2017):
SPARTAK MYJAVA - MŠK SLOVAN TRENČIANSKE TEPLICE 1 : 0 (1 : 0)

Solnička - Pecha, Horeš /K/, Sivák Pa., Kočica - Vávra (83' Matušica), Karika (71'. Jastráb), Flamík, Marček, Copko (88' Kvasnička) - Jorík.

Zostava Tr. Teplíc:
Kopčan - Beňo, Kostić, Krivda /K/, Lutišan - Mikloš, Ševela - Šiko, Augustini, Paška - Michalík (77' Puček)

MYJAVA, 4. 11. 2017 - V zápase 13. kola IV. ligy severozápad privítal Spartak Myjava na domácom štadióne aktuálne posledný tím tabuľky MŠK Slovan Trenčianske Teplice. Súper čierno-bielych pricestoval na kopanice s jasným cieľom prelomiť doterajšiu smolu a získať prvé body v súťaži. Na druhej strane, myjavskí hráči mohli pred duelom cítiť istý tlak vplývajúci z úlohy favorita v tomto stretnutí. Nuž a ako sa s tým vyrovnali? Podarilo sa im zopakovať úspech z mája tohto roka, kedy Slovanu nasúkali päť gólov?

V úvodných minútach stretnutia sa hralo zo strany na stranu a boli to práve Myjavčania, ktorí v 8. minúte ako prví v zápase po štandardnej situácii ohrozili bránu Trenčianskych Teplíc. No skóre sa menilo až na začiatku 14. minúty, kedy sa presadil najskúsenejší hráč Spartaka v poli Tomáš Marček. Myjava - Trenčianske Teplice 1 : 0. Hostia sa pokúšali čosi na Solničku vymyslieť o dve minúty neskôr, no Michalíkov prienik v šestnástke domácich zastavila myjavská obrana. V 20. minúte to mohlo byť po rohovom kope už 2 : 0, ale od zeme odrazená lopta po Joríkovej hlavičke preskočila brvno. Tepličania mali veľkú šancu na vyrovnanie v 26. minúte, kedy sa do zakončenia dostal Mikloš. Z dobrej pozície však myjavskú svätyňu prestrelil. V 32. minúte pokúšal streleckú šťastenu Copko. Priestor troch žrdí tesne minul. V 34. minúte sa síce sieť za Kopčanovým chrbtom znova rozvlnila, ale gól pre ofsajd neplatil. Do konca prvého dejstva už zostali obaja gólmani neprekonaní a súperi sa rozišli na prestávku s jednogólovým náskokom Spartaka.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. A hneď v 48. minúte zazvonilo brvno svätyne hostí po strele Pavla Siváka zblízka. Ten istý hráč mal peknú príležitosť v 51. minúte, no tento raz jeho strelu zblokoval Kostić. Len o minútu neskôr sa na druhej strane pokúšal o prekonanie Solničku Michalík. Neúspešne. Peknú útočnú akciu predviedli kopaničiari v 56. minúte stretnutia, ale gól na jej konci chýbal. V 63. minúte zasa spálil tutovku Vávra, keď centrovanú loptu prekopol nad bránu. O tri minúty mohli v skrumáži pred Kopčanom zvýšiť náskok Spartaka Karika, Jorík i Vávra. Ani jeden z trojice však nedokázal z bezprostrednej blízkosti loptu upratať za bránkovú čiaru. V 74. minúte vyslal strelu po zemi na bránu Slovana Flamík a preveril ňou reflexy hosťovského brankára. Napriek tlaku, ktorí si myjavskí futbalisti dokázali v druhom dejstve duelu vytvoriť a viacerým šanciam v šestnástke súpera sa už stav nezmenil a Myjava zdolala Trenčianske Teplice 1 : 0.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava:
"Zápas, v ktorom sme mali herne dominovať, streliť v prvom polčase góly a dať príležitosť aj ďalším hráčom z lavičky, sa pre nás v prvom polčase stal nočnou morou. Boli sme katastrofálni v herných činnostiach jednotlivcov, robili sme individuálne chyby a kazili ľahké lopty. Jediným pozitívom prvého polčasu bolo, že sme dokázali po jednej z mála akcii streliť gól. Do druhého polčasu sme zmenili organizáciu hry. Vrátili sme sa k tomu, čo sme hrali v predchádzajúcich zápasoch. Obraz hry sa zmenil, boli sme na ihrisku dominantní a súpera sme zatlačili na jeho polovicu. Vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme nevyužili a urobili sme z hosťujúceho brankára hrdinu. Keďže sme nestrelili ďalšie góly, zlý pocit z prvého polčasu sme nezmazali a preto celý dnešný výkon vyznel tak ako prvý polčas."