18. kolo - II. liga muži: Myjavci doma nezaváhali

18. kolo (27. 3. 2010) :
TJ SPARTAK MYJAVA - ŠK BERNOLÁKOVO 2:0 (1:0)

Solnička, Kumančík, Černáček, Stančík, Bruško, Kročian (Mihál), Horeš, Duga, Oríšek (Kvasnica), Kosík (Žák), Hesek.

Na jar myjavskí muži odohrali doteraz dva zápasy, kde jeden prehrali a v druhom remizovali. Zákonite preto chceli v tom treťom zvíťaziť. Na hlavnej hracej ploche, na ktorej bolo cítiť skorú jar v podobe hrboľatého terénu, hrali domáci v prvom polčase s vetrom v chrbte a od začiatku si vytvorili územnú prevahu. Tento krát proti Myjave nastúpil súper, ktorý neprišiel len brániť, ale ukázal aj tvorivú futbalovú tvár. Preto sa hral pekný, kombinačný futbal.

Už v 5. minúte po tiahlom centri z ľavej strany mohol skórovať Stančík, výborne svojim pohybom pomýlil hosťujúceho brankára, no ten ešte stihol zareagovať a tak gól z toho nebol. V 10. minúte po akcii Kročiana domáci kopali rohový kop, ale Černáčková hlavička smerovala len do rúk brankára Hodulíka. V 12. minúte zakončil akciu z 23 metrov Horeš strelou nad bránu. V 15. minúte prišla prvá domáca čistá šanca, keď po priamom kope a signáli Horeša hlavičkoval Stančík v páde tesne nad hosťujúcu bránu. Od 19. minúty prebrali iniciatívu hostia, ktorí zjavne ožili aj vďaka nepresným domácim prihrávkam, čím sa hráči Bernolákova ľahko dostávali k lopte. Vážnejšiu šancu si však ani v týchto minútach hostia nevypracovali. Od 32. minúty prebrali iniciatívu znova domáci, keď do ofenzívy zavelil svojou akciou Kosík, ktorý pekne zacentroval z ľavej strany. Jeho center hlavičkoval Hesek, ale brankár bol na mieste. V 35. minúte kopali hostia priamy kop, strelu zo 40 metrov ešte výborne tečoval niektorý hráč hostí, no istý gól zlikvidoval brankár Solnička svojím bravúrnym zákrokom, keď dokázal loptu vyraziť na rohový kop. V 37. minúte po domácom rohovom kope Černáček nedokázal hlavou loptu usmerniť do siete, nakoľko táto bola predsa len privysoká. V 39. minúte sa výborne na šestnástke uvoľnil od stopérov Hesek, jeho gólovú strelu k tyči brankár hostí nohou vyrazil mimo bránu. V 40. minúte dlhú nahrávku medzi stopérmi hostí hlavou získal Kosík, spätne priťukol dozadu a tam Boris Hesek presnou tvrdou strelou z 25 metrov popod brankára otvoril skóre. 1:0. V 43. minúte najskôr rozhodca stretnutia Fehér neodpískal proti hosťom penaltu po ruke v šestnástke, aby z protiútoku hosťujúci Krištofík vo výbornej šanci vystrelil nad Solničkovu bránu.
V druhom polčase hneď v 46. minúte po krásnej akcii Heseka s Kosíkom mal stopercentnú šancu Kročian, no z 10 metrov vystrelil nikým neatakovaný trestuhodne vedľa brány. V 50. minúte mali šancu hostia, Solnička však nebezpečnú skákavú strelu vykopol na rohový kop. V 55. minúte Oríšek na pravej strane miesto nahrávky do šestnástky na dvoch voľných spoluhráčov volil strelu, ktorá letela vysoko nad bránu. V 62. minúte po akcii Oríška s Hesekom zakončil Kosík strelou tesne vedľa ľavej žrde brány hostí, ktorí mali šťastie. To ich opustilo v 71. minúte, keď cez Kumančíka prešla lopta na Kosíka, ten bol po výbornej kľučke faulovaný Gaburom a z penalty Horeš zvýšil na 2:0. Bol to zároveň prvý Horešov gól za Myjavu v majstrovskom zápase v II. lige. Potom zapli na vyššie obrátky zasa hostia v snahe skórovať, no Myjavci ich k ničomu vážnejšiemu nepustili. Naopak, v 74. minúte po ose Hesek - Kosík akcia gólom neskončila. Kosíkovi chýbal krok k spracovaniu a zakončeniu. V 80. minúte prišiel ešte priamy kop Bruška, ktorý trafil len do múra hostí. Záverečné taktické striedania na domácej strane a rozumná hra na istotu tak priniesla zaslúžené domáce víťazstvo, ktoré sa však nerodilo ľahko proti kvalitnému súperovi.

Asi 350 prítomných divákov tak odchádzalo zo štadióna spokojných nielen s výsledkom a ziskom bodov, ale aj s predvedenou domácou hrou.