19. kolo - II. liga muži: V Rači Spartak Myjava neuspel

19. kolo (3. 4. 2010) :
FK RAČA - TJ SPARTAK MYJAVA 2:1 (2:0)

Solnička, Kumančík, Černáček, Stančík, Bruško, Kročian (Zverec), Duga, Horeš (Hyža), Oríšek, Hesek (Žák), Kosík.

Po veľmi dobrom výkone doma proti Bernolákovu chceli Myjavci potvrdiť dobrú hernú formu a bodovať aj na predmestí hlavného mesta - v Rači. Stále mužstvu chýba zranený Kováč, čo bolo cítiť aj v tomto zápase hlavne v ofenzívnej časti.

Stretnutie sa však pre hostí nezačalo dobre a už v druhej minúte po centri Ďuriša skočila lopta na nerovnom teréne cez obrancu pred domáceho Gyurásza a ten otvoril skóre stretnutia. 1:0. Po góle hostia pridali a v 5. minúte Bruško z priameho kopu z 25m opečiatkoval brvno domácej brány. Ďalšia šanca prišla v 9. minúte, keď mohli hostia po centri Heseka vyrovnať. Oríšek však z malého vápna ani na dvakrát neprekonal domáceho gólmana. O minútu nato Hesek v dobrej pozícii pálil nad domácu bránu. Myjavci v týchto fázach stretnutia ovládli hru keď sa domáci hráči po góle stiahli na vlastnú polovicu a spoliehali sa len na rýchle protiútoky. V 11. minúte hlavičkoval Kosík z 10-tich metrov nad domácu bránu a v 13. minúte po prihrávke Oríška zakončoval Hesek tvrdou strelou tiež nad bránu. Hostia si aj naďalej vytvárali z tlaku gólové príležitosti, ale ani Hesek, ani Oríšek či Bruško nenašli recept na prekonanie dobre chytajúceho domáceho brankára Penteka. Ďalšiu strelu Dugu z 18-tich metrov vyrazil domáci brankár na brvno. V 30. minúte sa pohral s obranou v 16-tke Kosík a jeho spätnú prihrávku poslal Černáček nad. Keď Myjavčania ani z najvyloženejších šancí neskórovali, prišiel v 41. minúte zákonite trest v podobe druhého domáceho gólu. Hráč Rače - Ladvenica sa uvoľnil na pravej strane a jeho center na prednú tyč hlavičkoval z 5m nikým nekrytý Pupík do Solničkovej brány. 2:0. Tak skončil polčas, keď mali hostia okrem dvoch nastrelených konštrukcií brány aspoň sedem výborných príležitostí na skórovanie.
Myjavci do 2. polčasu poslali na trávnik skúseného hrajúceho trénera Hyžu a mladého Žáka so snahou zvrátiť zlý stav stretnutia. V 50. minúte priamy kop Bruška z ľavej strany tečoval Černáček, no len do náručia brankára Rače a podobne skončila aj v 53. minúte hlavička Stančíka. V 57. minúte Kročianovu spätnú prihrávku premenil na strelu Kosík, ale lopta letela tesne vedľa domácej brány. V 60. minúte, ako pred niekoľkými minútami, hlavičkoval priamy kop Bruška Černáček a domáci brankár na dvakrát loptu kryl. Hostia z Myjavy boli celý druhý polčas v stálom tlaku, domáci zasa v zriedkavých protiútokoch. V 63. minúte Spartakovci riadne "podkurovali" v domácej šestnástke, ale ani strela Hyžu, Oríška či Stančíka nenašla cestu za chrbát Penteka. Hosťujúci tréner potom posilnil útočnú silu stopérom Stančíkom. V 67. minúte zahrával opäť Bruško priamy kop a Kosík konečne prekonal hlavou domáceho brankára, čím znížil na 2:1. Hostia vystupňovali tlak a v 72. minúte boli blízko k vyrovnaniu. Dlhý aut Kosík predĺžil na druhú tyč domácej brány, kde Hyža v najväčšej šanci stretnutia, sám v páde z 2m trafil len spojnicu brvna a tyče. V záverečnom zdrvujúcom tlaku sa hosťom streliť gól nepodarilo a tak za premrhaný prvý polčas darovali tri body domácim mladíkom.

Miesto troch bodov za veľké množstvo nepremenených šancí tak zostala pre Myjavu len bezmocnosť a smútok zo zbabraného zápasu. Najviac však mrzí ďalšia strata bodov, ktoré mali hráči na dosah, podobne ako v Dunajskej Strede. Tam však dokázali aspoň remizovať...