Myjava v príprave zdolala aj posledného súpera

Prípravný zápas (3. 3. 2018)

SPARTAK MYJAVA - ŠK LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE 3 : 2 (1 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Pecha (80.Tomič), Horeš (68.Sivák), Marček, Kočica (56.Fukna) – Toman, Jastráb (56.Kvasnička), Flamík, Jánošík – Vávra (68.Šarudi), Jorík

Zostava Crystal Lednické Rovne: Bačík, Kollár, Chmelík, Detko (62.Rehák), Púček, Híreš, Buček, Živčic (62.Červený), Krištof, Ďurovec, Náter

Posledný prípravný duel odohrali Myjavčania na domácej pôde s treťoligovým tímom z Lednických Rovní. V pokračujúcom mrazivom počasí videli diváci dynamický zápas, v ktorom sa prvá príležitosť zrodila v 6. min., keď hlavičkoval Vávra. Ten istý hráč mohol otvoriť skóre o desať minút neskôr, ale strelou z uhla rozvlnil iba bočnú sieť. V 24. min. sa už Myjavčania radovali z gólu, keď Toman v dobrej príležitosti ešte Bačíka neprekonal, ale k odrazenej lopte sa dostal Jánošík a poslal ju do siete – 1:0. Vedenie kopaničiarov trvalo krátko, o tri minúty bol v šestnástke faulovaný hráč hostí a pokutový kop premenil Detko – 1:1. V 28. min. dobre zapracoval Jorík, prihral Jastrábovi, ktorý našiel nabehnutého Vávru, ale úspešne zasiahol Bačík.

Krátko po zmene strán sa spartakovci dostali po druhý raz v zápase do vedenia, keď sa po narážačke s Joríkom zapísal do listiny strelcov Jastráb – 2:1. Na opačnej strane ihriska dostal spätnú prihrávku Detko, ale mieril nad bránu. V 63. a 65. min. zakončoval vo vnútri pokutového územia Jorík, ale tretí gól Myjavy nepridal. Ten padol štvrťhodinu pred koncom stretnutia, keď sa najskôr snažil zakončiť akciu Šarudi, odrazenej lopty sa zmocnil Flamík a elegantne preloboval súperovho brankára – 3:1. Hostia o dve minúty skorigovali výsledok, keď sa po individuálnom prieniku presadil Rehák – 3:2. Kopaničiari si vo zvyšnom čase už výhru postrážili a v zimnej príprave tak zdolali všetkých súperov. O týždeň ich čaká prvý zápas jarnej časti 4.ligy s tímom ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske, ktorý sa bude hrať v sobotu 10. marca 2018 o 14.30 hod. na ihrisku s umelou trávou v Myjave.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava
: „V poslednom prípravnom zápase podalo mužstvo opäť koncentrovaný výkon, po ktorom sme dokázali poraziť ďalšieho treťoligistu. Pozitívum vidím aj v tom, že napriek absenciám zranených hráčov Copka a Zelenaya, ktorí patrili k dôležitým ofenzívnym silám nášho mužstva, sme dokázali streliť tri góly a zvíťaziť.“

Góly: 24.Jánošík, 47.Jastráb, 76.Flamík – 27.Detko (z penalty), 78.Rehák