20. kolo - II. liga muži: Neľahké, no zaslúžené víťazstvo Myjavy

20. kolo (10. 4. 2010) :
TJ SPARTAK MYJAVA - FC NITRA "B" 1:0 (0:0)

Solnička, Kumančík, Černáček, Stančík, Kvasnica, Mihál (Oríšek), Zverec (Kováč), Duga, Manák, Kosík, Hesek (Žák).

Pred zápasom sa zamračilo a počas celého prvého polčasu fúkal silný vietor a husto pršalo. Dážď vydržal celý zápas. Aj tento fakt a nevľúdne počasie poznačilo priebeh zápasu. Prišlo len 280 divákov, ktorí boli svedkom nátlakovej domácej hry, s množstvom rohových kopov a niekoľkých štandardných situácií. Hostia, kde väčšina hráčov nemá ani dvadsať rokov však príkladne bojovali, boli veľmi pohybliví i keď v hre dopredu neškodní. Domáce víťazstvo sa však nerodilo ľahko.

Prvá vzruchová situácia prišla v 5. minúte, keď priamy kop Zvereca Stančík hlavičkoval, no brankár hostí Foťko jeho úmysel vystihol. V 8. minúte po rohu Zverec dobre vystrelil, ale loptu v šestnástke obranca vykopol mimo brány. Potom nasledovala séria domácich rohových kopov, avšak bez úspechu. Od 10. do 15. minúty sa hralo len na polovici hostí, ktorí sa ale úspešne bránili. V 20. minúte po nahrávke Dugu vystrelil Černáček nad bránu Nitry. O minútu prízemná strela hosťujúceho Laca nenarobila Solničkovi problémy. V 24. minúte priamy kop Heseka vyrazil brankár Nitry na rohový kop. Domácim sa nedarilo, keď viaceré akcie po ľavej strane nedokázali dokončiť presnou nahrávkou, či centrom a viazla aj rýchlejšia prihrávka a prechod do útoku cez stred ihriska. Hostia sa vždy dokázali včas vrátiť a sformovať. Prvá šanca Myjavy prišla v 38. minúte po priamom kope, keď tečovanú loptu brankárom Nitry už nedokázal Hesek usmerniť do brány. Do polčasu ešte zaujala akcia Mihála, ktorý však miesto tvrdej strely z hranice šestnástky len slabo vystrelil a ešte aj do stredu brány. Ani Kosík tesne pred polčasom nedokázal skórovať.
V 49. minúte po centri Zvereca mal šancu Černáček, no z troch metrov hlavičkoval len do brankára Nitry. V 53. minúte mohla byť odpískaná penalta, ale po faule rozhodca ešte nepískal. V 58. minúte vnikol do šestnástky Kosík, bol zo zadu faulovaný a nasledoval pokutový kop. Ten v 59. minúte Hesek bezpečne premenil. 1:0. V 64. minúte domáci predviedli krásnu akciu, lopta cez Kováča a Kosíka sa v šestnástke dostala až k voľnému Manákovi, no ten z 13 metrov v čistej šanci netrafil loptu. V 68. minúte po rohovom kope mal ďalšiu čistú šancu Černáček, ale ani pri tejto dobrej hlavičke z 5 metrov nemal Martin šťastie a gól nedal. V 75. minúte po zlej domácej prihrávke išli do prečíslenia hostia, svoju šancu na skórovanie však nevyužili. V 83. minúte po centri Kumančíka pekne prehodil brankára Nitry Kosík, no brankár ešte stihol loptu vyraziť na roh. V 86. minúte nepríjemný faul zo zadu odmenil rozhodca červenou kartou po druhej žltej pre hosťujúceho Gabriela. V 87. minúte mohol Gajdošík vyrovnať, Solničku však neprekonal a tak si domáci hráči po vydretom víťazstve s behavým nepríjemným súperom zaknihovali tri body. Víťazstvo Myjavy je zaslúžené.