10.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Myjava pred domácim publikom s troma bodmi

4.liga SZ 2018/2019, 10.kolo (5. 10. 2018)

SPARTAK MYJAVA - FC BANÍK PRIEVIDZA 5 : 1 (3 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Pecha, Horeš (K), Sivák, Kočica – Lopušan (62. Fukna), Marček, Flamík, Vlado (67. Karika), Jánošík (56. Zelenay) – Jorík

Zostava FC Baník Prievidza: Pös, Cicko, Šifalovič (K), Belanec, Lazár, Gunda, Svitok (19. Sládkay), Krčík, Rendek (52. Spevár), Lenhard, Šlabjar (60. Antala)

V piatkový októbrový večer myjavský štadión opäť ožil, tento raz duelom 10. kola IV. ligy severozápad medzi Spartakom Myjava a aktuálne posledným tímom tabuľky, FC Baník Prievidza. Kým kopaničiari pred týždňom v nedeľu odohrali trochu smolný zápas s prvými Častkovcami, ktorým napriek vedeniu napokon podľahli 1 : 2, baníci zviedli v 9. kole vyrovnaný súboj s Prečínom a po výsledku 2 : 2 si s ním body podelili. Cieľ domácich bol preto jednoznačný. Prievidžanov zdolať, získať plný počet bodov a znížiť tak prehlbujúcu sa stratu na vedúci mančaft ligy.

Už úvod stretnutia naznačoval, že spartakovci budú robiť všetko preto, aby tento cieľ dosiahli. Od prvej minúty súpera zatlačili na jeho polovicu ihriska a snažili sa nájsť recept na brankára Pösa. Defenzívna práca Baníka však bola dôsledná a otvorenie skóre zatiaľ nepripustila. Prvú veľkú šancu rozvlniť sieť Prievidze mal v 14. minúte Lopušan, no zblízka sa mu nepodarilo Pösa prekonať. V 19. minúte skúšal strelecké šťastie Jorík a v 21. minúte zahrával priamy kop Flamík. Jeho točená strela skončila len tesne nad brvnom, na hornej sieti. V 26. minúte sa mohol presadiť po Lopušanovom centri nabiehajúci Jorík. Jeho hlavička zasa mierila vedľa žrde. No o tri minúty neskôr sa už mohli Myjavčania konečne radovať. Aktívny Lopušan tento raz využil svoju príležitosť a vsietil prvý gól. Myjava – Prievidza 1 : 0. V 36. minúte sa dobre pred bránu postavil Marček a loptu od Lopušana šikovne usmernil hlavou za chrbát prievidzského gólmana. Myjava – Prievidza 2 : 0. Nuž a pred koncom prvého dejstva, v 44. minúte, sa na streleckú listinu zapísal aj Jorík a zvýšil náskok Spartak na 3 : 0.

Do druhého polčasu vstúpili súperi bez zmien v zostavách. A už v 47. minúte domáci hráči opäť pohrozili strelou Jánošíka. Ten istý hráč pálil aj o minútu neskôr, no trafil len vybiehajúceho Pösa. V 51. minúte zazvonilo brvno prievidzskej brány po Flamíkovom pokuse a skóre sa nemenilo. V 56. minúte predviedli Myjavčania peknú akciu, na konci ktorej najskôr nastrelil brvno prievidzskej svätyne Vlado a vzápätí mieril presne Flamík, ktorý zvýšil vedenie Spartaka na 4 : 0. Pekným futbalovým momentom pre prítomných divákov bol piaty gól v 70. minúte, o ktorý sa po Joríkovej prihrávke postaral Pecha. O tri minúty na to hostia predsa len korigovali priebežný výsledok, keď Solničku v bráne prekonal Lazár. Myjava – Prievidza 5 : 1. Bol to zároveň posledný gól v tomto zápase, ktorý mohli fanúšikovia vidieť a Spartak Myjava si po záverečnom hvizde hlavného arbitra Škadru pripísal na konto tri víťazné body.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: „Dnes to bol taký typický zápas s prívlastkom povinné víťazstvo. Po Častkovciach sme sa potrebovali trošku zdvihnúť. Chvíľu nám zo začiatku trvalo, kým sme našli recept na šikovných chlapcov z Prievidze. Aj keď je to posledné mužstvo, ale sú to mladí chalani, ktorí vedia hrať futbal. Keď sme dali gól, už sa hra otvorila a bolo tam veľa situácii, ktoré mohli byť ešte krajšie pre ľudí. Aj som povedal chalanom pred koncom, nech hrajú pre ľudí, aby sa to len tak nedohrávalo, ako to nakoniec, bohužiaľ, vyznelo. Ale musím povedať ešte jednu vec. Je nás dosť málo, máme vysokú maródku v tíme a bolo vidno, že tie sily občas dochádzali. To, čo musíme určite zlepšiť, sú zápasy vonku. Dnešné víťazstvo – ok, ale musíme sa už teraz pripravovať na ťažký zápas vonku.“

Góly: 29. Lopušan, 36. Marček, 44. Jorík, 56. Flamík, 70. Pecha – 73. Lazár
ŽK: 7. Cicko