25. kolo - II. liga muži: Minuloroční treťoligisti si body rozdelili

25. kolo (8. 5. 2010) :
FKM NOVÉ ZÁMKY - TJ SPARTAK MYJAVA 0:0

Solnička - Kumančík (Adamec), Černáček, Stančík, Kvasnica - Manák, Zverec, Duga (Horeš), Mihál (Oríšek), Hesek, Kováč.

Hodinu pred stretnutím sa strhla veľká búrka, zaliala ihrisko a hrozilo, že sa stretnutie neodohrá. Nakoniec hlavný rozhodca Gábor rozhodol, že terén je spôsobilý a tak sa stretnutie hralo, ale na veľmi ťažkom teréne.

Od začiatku sa hralo veľmi bojovne a hra sa pohybovala zväčša v strede ihriska. Prvú príležitosť na strelenie gólu mali domáci v 11. minúte, ale nebezpečnú strelu Bukoviča myjavský gólman Solnička bravúrne vyrazil na roh. Spartakovci mali v prvom polčase hernú prevahu, o čom svedčí i aj pomer rohových kopov (2:8). V 22. minúte mohol dostať hostí do vedenia Hesek, ale jeho strelu v poslednej chvíli zablokoval domáci obranca. V 40. minúte strela Kováča tesne preletela vedľa brány domáceho brankára Valenského a to bolo z prvého polčasu všetko.
V druhom polčase začali hostia znova aktívnejšie a gól mohli streliť v 57. minúte. Mihál zatiahol útok po ľavej strane a pekný center zakončil strelou z voleja Manák, ale domáci brankár s námahou strelu vyrazil. Domáci oplácali v 66. minúte tiež strelou z voleja Košútom, no tá išla do bočnej žrde. Útoky sa striedali na oboch stranách a dominovali obrany. Na ťažkom rozmoknutom teréne sa viac bojovalo ako hralo. V 87. minúte mohli rozhodnúť stretnutie vo svoj prospech domáci, keď po skrumáži pred Solničkovou bránou v poslednej chvíli odkopol loptu do bezpečia Zverec. Z protiútoku sa dostal do dobrej streleckej pozície Myjavčan Oríšek, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal.

Tak si mužstvá do tabuľky pripísali ďalšiu remízu, s ktorou boli nakoniec spokojné obidvaja.