26. kolo - II. liga muži: Víťazstvo sa nerodilo ľahko

26. kolo (15. 5. 2010) :
TJ SPARTAK MYJAVA - SPARTAK VRÁBLE 1:0 (1:0)

Solnička, Kumančík, Černáček, Stančík, Kvasnica, Mihál (Manák), Horeš (Duga), Zverec, Oríšek, Hesek, Žák (Bruško).

Nepríjemné studené počasie so silným nárazovým vetrom prilákalo na tento duel len asi 380 divákov, ktorí videli v prvom polčase priemerný futbal, keď domáci hrali proti vetru. Napriek tomu mali viac z hry, územnú prevahu i niekoľko šancí.

V 8. minúte po priamom kope Zvereca zmenil smer lopty Stančík, no brankár hostí Straka stihol loptu vyraziť na rohový kop. Potom sa hra odvíjala v strede ihriska. V 19. minúte pohrozili hostia, ale strelu Charizopulosa zo šestnástky Solnička chytil. V 20. minúte ďalší priamy kop Zvereca cez skrumáž hráčov brankár hostí len reflexívne vyrazil. V 24. minúte kopali priamy kop pre zmenu hostia, no Mikulovu strelu Solnička opäť chytil. V 31. minúte po priťuknutí Zvereca výborne zacentroval Kvasnica, gólovú hlavičku Žáka ešte brankár Straka stihol do strany ekvilibristicky vyraziť, ale strelu asi zo 7 metrov prakticky z úrovne bránkovej čiary do opačnej strany brány, ktorú vyslal Mihál, už výborný brankár hostí nedočiahol a tak Myjava viedla. 1:0. Bol to gól, ktorý sa často nevidí a je umením takto z úrovne bránkovej čiary prekonať brankára. V 33. minúte hosťujúci Husár vystrelil nebezpečne z priameho kopu, lopta len tesne preletela nad Solničkovou bránou. V 37. minúte po výbornom centri Oríška brankár hostí Straka so šťastím nohou vykopol loptu, čím zabránil ďalšiemu gólu. V 44. minúte daroval rozhodca stretnutia Čižmár hosťom priamy kop, no Mikula zo šestnástky trafil len do domáceho múra. Po ňom hostia domácim riadne "zavarili", ale Myjavci to aj vďaka Solničkovi ustáli bez inkasovaného gólu. Tak skončil polčas, keď do druhého mali výhodu vetra v chrbte domáci hráči.
V 47. minúte Stančík po Zverecovom priamom kope hlavičkoval mimo bránu. V 50. minúte z priameho kopu výborne vystrelil Gonda, Solnička ešte lepšie loptu vyrazil na rohový kop. V 56. minúte po rohovom kope Nozdrovický hlavičkoval len tesne vedľa myjavskej brány. Hostia sa prekvapivo proti vetru viac presadzovali, snažili sa o vyrovnanie, čo len s námahou riešila domáca obrana na čele so spoľahlivými stopérmi Stančíkom s Černáčkom. V 68. minúte vystrelil tvrdo, no nad bránu Zverec. V 69. minúte išiel sám do šestnástky Hesek, po kontakte so Sepešim však videl Hesek žltú kartu za "filmovanie" miesto žiadanej penalty. Medzi 70. a 76. minútou hostia pritlačili domácich pred ich šestnástku, vytvárali si tlak a mali aj šance, no Solnička bol opäť famózny a zabránil minimálne dvom gólom svojím výborným reflexom. V 77. minúte dokonca vyrazil na bočnú tyč tečovanú strelu, ktorú už hostia videli v sieti, lebo išla do opačnej strany brány. "Soldo" však svojou mrštnosťou zabránil istému gólu. V závere najskôr Kvasnica strelil zo šestnástky len do bočnej siete, potom v 89. minúte po peknej akcii Kumančíka zahodil "tutovku" Hesek, keď z desať metrov trafil iba padajúceho brankára. V nadstavenom čase mal ešte druhú sto percentnú šancu Hesek, ale nedal a tak domáci už tradične zvíťazili jediným, ale rozhodujúcim gólom.

Zaslúžené domáce víťazstvo sa však nerodilo ľahko, lebo súper sa tentoraz nezameral len na bránenie, ale zahral dobre aj smerom dopredu. Domáce víťazstvo je však zaslúžené, lebo Myjavci dokázali premeniť aspoň jednu šancu na gól.