2. kolo - II. liga muži: Myjava v Moravanoch zaslúžene zvíťazila

2. kolo (7. 8. 2010) :
OTJ MORAVANY - TJ SPARTAK MYJAVA 0:2 (0:1)

Solnička, Kvasnica, Vido, Černáček, Kumančík, Dirnbach, Šarudi, Kováč, Sládek (Duga), Kitta (Manák), Hesek (Kosík).

Myjavci išli do Moravian s cieľom uhrať úspešný výsledok a už od prvej minúty svoj cieľ začali napĺňať.

Zápas síce lepšie začali domáci, keď v 3. minúte mali výhodu rohového kopu, ale hostia nebezpečie odvrátili. Myjavci odpovedali v 7. minúte, keď peknú prihrávku Šarudiho zakončil z 18m Sládek. Domáci brankár Haško s námahou strelu chytil. V 9. minúte kombinácia krátkych prihrávok a center Sládeka narobil domácemu gólmanovi problémy. Myjavčania si technickou kombinačnou hrou vytvorili územnú prevahu a domáci sa dostávali len sporadicky do protiútokov, z čoho vyťažili len priamy kop, ktorý Gligič kopol nad bránu Solničku. V 26. minúte s chuťou hrajúci Sládek vystrašil tvrdou strelou domáceho brankára. Potom kopal Kováč rohový kop a lopta z hlavy kapitána Černáčka letela tesne vedľa. V 30. minúte si útočná kombinácia Myjavcov pýtala gól, keď po osi Šarudi - Sládek - Hesek zakončoval posledne menovaný, ale Haško v domácej bráne strelu na dvakrát vyrazil a opakovanú strelu Hesek poslal vedľa. Z ojedinelého protiútoku mohli ísť do vedenia domáci, keď Gligičov center poslal z rohu pätky Candrák hlavou vedľa Solničkovej šibenice. V 30. minúte vyskúšal domáceho brankára Dirnbach, potom domáca obrana loptu odvrátila na roh. V 40. minúte kopal domáci Benko z 18m priamy kop, ale jeho tvrdá strela našla Solničku pripraveného. Potom prišla 44. minúta, keď Hesek vyzvŕtal domácu obranu, následnú strelu brankár vyrazil a Peter Sládek zaslúžene otvoril skóre 0:1.
Domáci začali druhý polčas náporom, ktorý končil na dobre organizovanej obrane Myjavčanov. Vzruch zásluhou rozhodcov priniesla 50. a 52. minúta, keď Spartakovci po rohovom kope Kováča strelili Vidom hlavou gól, ktorý najskôr hlavný rozhodca Páchnik uznal, ale neskôr na pokyn postranného rozhodcu za údajný faul neuznal. O minútu mohli hostia zvýšiť vedenie znovu po rohovom kope, ale prudká hlavička Matúša Vidu sa odrazila od brvna do zeme a von. V týchto fázach hry po nepresných verdiktoch rozhodcov sa na ihrisko zniesla nervozita, čo vyústilo v niekoľko tvrdších zákrokov z oboch strán. Našťastie sa hráči upokojili a odpoveďou bol pekný moment, keď výbornú loptu Sládeka poslal Hesek nožničkami nad domácu bránu. V 65. minúte sa aj domáci dostali do šance, no center najlepšieho domáceho hráča - Moravčíka, poslal Olej v dobrej pozícii vedľa. V 69. minúte v brejkovej akcii prihrávka Sládeka našla Kováča, ktorému v domácej šestnástke v rozhodujúcej chvíli lopta odskočila do autu. Potom sa k slovu dostali aj domáci a mohli aj vyrovnať, ale Candrák z hranice "malého vápna" poslal loptu do tyče. Z protiútoku išiel Hesek sám na domáceho brankára, obišiel ho, ale vystrelil len do bočnej siete. O minútu na to sa ten istý hráč snažil prekonať lobom domáceho Haška, ale ten loptu reflexívne vyrazil na roh. Nepremieňanie vyložených gólových situácií sa mohlo Spartakovcom stať osudným, keď v 81. minúte musel zastúpiť už prekonaného Solničku striedajúci Kosík, ktorý vykopol z bránkovej čiary strelu Punu. V závere domáci Myjavčanov pritlačili, ale boli to hostia, ktorí mohli zvýšiť vedenie. To Kosík išiel sám na domáceho gólmana, ale ten mu v rozhodujúcej chvíli stiahol pádom pod nohy loptu z kopačky. Čo nevyšlo Kosíkovi, tak v nadstavenom čase napravil Šarudi, keď Kováčovu prihrávku zoči-voči domácemu brankárovi Haškovi poslal do siete na 0:2 a tak potvrdil zaslúžene víťazstvo Spartakovcov.

Hlavný rozhodca: Páchnik, zápas sledovalo 300 divákov.