3. kolo - II. liga muži: Duel Myjavy s Nitrou priniesol viacero zvratov

3. kolo (15. 8. 2010) :
TJ SPARTAK MYJAVA - FC NITRA "B" 3:2 (1:2)

Solnička, Kumančík, Černáček, Stančík, Kvasnica, Kitta (Kročian), Šarudi, Kováč (Duga), Dirnbach, Hesek (Kosík), Sládek.

Veľmi kvalitný súper s troma hráčmi z kádra extraligovej Nitry prišiel na Myjavu s cieľom bodovať. Domáci hráči zasa chceli potvrdiť tri body z Moravian svojím víťazstvom. Od úvodu začali Myjavci tlakom, hostia ale kontrovali rýchlymi brejkmi. Hlavne najlepší nitriansky hráč - útočník Mikuš robil domácej obrane značné problémy.

Už v 5. minúte po centrovanej lopte Nitran Zelenický hlavičkoval v šanci mimo Solničkovej brány do autu. V 11. minúte po priamom kope Kováča vystrelil zo šestnástky Černáček len do stopéra Gajdoša, ktorý loptu vyrazil mimo hry. V 13. minúte zraneného Heseka striedal Kosík. V 16. minúte Sládkov center z pravej strany brankár Nitry Foťko zlikvidoval pred Dirnbachom. V 17. minúte rýchla akcia Kováča na Kumančíka pokračovala na Kittu, ktorý ale situáciu zle vyriešil a miesto svojej šance Myjavci kopali len rohový kop. V 19. minúte začala domáca séria rohových kopov, kde po druhom v šanci dal Kvasnica tesne vedľa ľavej žrde. Po ďalších rohových kopoch a medzihre prišla 25. minúta, rohový kop z ľavej strany, kde Černáček vo výskoku pomýlil oboch stopérov i brankára a Stančík krásnou hlavičkou otvoril skóre. 1:0. V 29. minúte na druhej strane z dobrých 30 metrov trafil presne "do šibenice" prudkou strelou hosťujúci hráč Svitek. 1:1. Bol to gól, ktorý sa často nevidí a pre domácich ako blesk z jasného neba, čo ich evidentne rozladilo a herne pribrzdilo. Povzbudení hostia v 33. minúte prenikli po pravej strane Mikušom na roh domácej šestnástky, kde presný center zužitkoval na gól Košút a hostia viedli. 1:2. V 39. minúte po dvoch po sebe nasledujúcich rohových kopoch zahodil šancu Sládek, keď strieľal mimo brány. V závere polčasu mali Myjavci tlak, niekoľko rohových kopov domáci nepremenili a dokonca po chybe a nedorozumení brankára Solničku s obrancom Nitran Gajdošík netrafil prázdnu myjavskú bránu. Polčasová prestávka však domácim prospela.
V 50. minúte po rohovom kope hlavičkoval Kvasnica tesne vedľa brány Nitry. V 56. minúte po dlhom aute Dirnbacha v šanci strelil Stančík nad bránu. Domáci tlak bol miestami veľmi veľký, no mladí a vysokí hráči Nitry odolávali. V 58. minúte si v čistej šanci Kosík loptu miesto strely z voleja nechal spadnúť a hostia ho zblokovali. To akoby bol povel pre Kosíka do výrazného útoku. V 71. minúte po peknej "uličke" Šarudiho Kosík vyhral svoj súboj so stopérom, prelstil aj brankára hostí a strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal. 2:2. Hostia aj naďalej pokračovali v svojej obrannej hre, často prerušovanej a zdržovanej. Od 80. minúty sa domáci nadýchli k záverečnému náporu. Najskôr Sládekovu strelu zo šestnástky brankár hostí chytil, potom po domácom rohovom kope išiel do rýchleho brejku Nitran Mikuš, no Solnička mu čistú šancu zmaril, keď vyrazil jeho gólovú strelu na roh. V samom závere v 89. minúte na dlhý center Kumančíka zle vybehol hosťujúci brankár Foťko, zrazil pri tom vlastného stopéra Gajdoša a Kosík hlavou dal na 3:2 pre Myjavu. V nastavených troch minútach hostia vrhli všetko do útoku, no Myjavci si vydreté vedenie uhájili a nakoniec vo výbornom zápase zvíťazili.

Na domácej strane sa stal hrdinom zápasu strelec dvoch gólov, Pavol Kosík. S veľmi kvalitným súperom tak Myjavci zaslúžene vyhrali, aj keď sa na tesné víťazstvo riadne nadreli.
Hlavný rozhodca: Kraľovič, zápas sledovalo 380 divákov.