5. kolo - II. liga muži: Myjavci potvrdili dobrú formu

5. kolo (28. 8. 2010) :
MFK VRBOVÉ - TJ SPARTAK MYJAVA 0:2 (0:2)

Solnička, Kumančík, Černáček, Stančík, Kvasnica (Vido), Kitta (Kročian), Duga, Bruško, Oríšek (Žák), Kosík, Sládek.

Po pohárovom víťazstve v Nových Zámkoch potvrdili Myjavci formu aj v derby zápase vo Vrbovom.

Už v štvrtej minúte po rohovom kope tečoval loptu Kitta, tú ešte pred bránkovou čiarou dorazil do siete Lukáš Bruško, aj keď gól bol pripísaný Kittovi. Hostia viedli 1:0, čo značne zaskočilo domácich. Myjavci aj naďalej hrali veľmi dobre, presne kombinovali a vytvorili si aj ďalšie príležitosti. Druhú pre hostí premenil pred polčasom Kosík, ktorý presnou hlavičkou po centri z ľavej strany prekonal domáceho brankára.
Po polčase sa čakal domáci tlak v snahe, niečo s výsledkom spraviť. Opak bol však pravdou. Myjavskí futbalisti hrali aj naďalej veľmi dobre, mali neustále navrch pred domácimi Vrbovanmi a okrem jednej šance po zaváhaní myjavského stopéra si domáci hráči žiadnu šancu nevypracovali. Tú jedinú - stopercentnú im zlikvidoval výborný Solnička.

Myjavské víťazstvo je absolútne zaslúžené. Hostia mali v závere aj kus smoly, keď sa zranil ďalší hráč základnej zostavy - Kvasnica, ktorý musel byť striedaný.