7. kolo - II. liga muži: Spartak či Spartak, každý má bod

7. kolo (12. 9. 2010) :
SPARTAK VRÁBLE - TJ SPARTAK MYJAVA 1:1 (1:1)

Solnička, Bruško, Vido, Černáček, Kumančík (Kročian), Dirnbach, Šarudi (Stančík), Duga (Oríšek), Kitta, Sládek, Kosík.

Na ťažkom teréne s kvalitným súperom odohrali myjavskí futbalisti zápas, v ktorom sa bohužiaľ zranil ďalší hráč základnej zostavy, Kumnačík.

V hektickom prostredí, kde domácich hráčov neustále hnali dopredu až fanatickí diváci mali prvú šancu hostia, no v 9. minúte sa Kosíkovi skórovať nepodarilo. Hráči Vrábľov po vyrovnanom začiatku predčili Myjavcov v nasadení, kombinácii a agresivite, čoho výsledkom bol gól v 20. minúte, keď v strede ihriska Myjavci stratili loptu, tá sa dostala na domácu pravú stranu a presný center na prvú žrď premenil domáci hráč na vedúci gól. 1:0. Vráble aj naďalej hrozili hlavne zo štandardných situácií, kde sa počas zápasu odohralo množstvo osobných súbojov a snaha domácich viedla cez centrované lopty na vysokých hráčov v predu. V 34. minúte hostia podnikli útok, ktorý z 25 metrov krásnou nechytatelnou strelou zakončil Dirnbach. 1:1. Pri konci polčasu domáci hráči hostí pritlačili, no kvalitné bránenie im skórovať neumožnilo.
Druhý polčas sa niesol v znamení tlaku domácich, ktorí hostí ešte výraznejšie pritlačili a pokračovali v nakopávaní lôpt cez vysokých hráčov. Tadiaľ však cesta k úspechu neviedla a tak si prakticky za celý druhý polčas čistú šancu ani jedno mužstvo nevytvorilo.

Vráble hrali dobre, vyhecovaní svojimi divákmi neustále útočili, no pri kvalite myjavskej obrany sa im skórovať nepodarilo a tak si hostia odvážajú ťažko vybojovaný bod, keď hlavne v druhom polčase boli domáci lepším mužstvom. Futbal sa ale hrá na góly a tie padli na každej strane len po jednom a tak sa body delili.