11. kolo - II. liga muži: Spartak potvrdil úlohu favorita

11. kolo (9. 10. 2010) :
PŠC PEZINOK - TJ SPARTAK MYJAVA 0:2 (0:1)

Solnička, Dirnbach, Stančík, Černáček, Kitta, Sládek, Šarudi, Dian, Kročian (Kumančík), Straka (Zverec), Kosík (Hesek).

Vedúce mužstvo II. ligy cestovalo k poslednému v priebežnej tabuľke s cieľom vyhrať tento duel. Takéto zápasy, keď "musíš" však bývajú najhoršie i najťažšie. Na hru Myjavcov v Pezinku bola zvedavá aj početná enkláva ich priaznivcov, keď z asi 250 prítomných divákov bola možno tretina z Myjavy. Rozhodoval Mastiš z Ružomberka.

Zápas sa začal v priemernom tempe, domáci sa snažili, ale hostia, na ktorých strane bola evidentne kvalita a skúsenosť, domácich k ničomu nepúšťali. S pribúdajúcimi minútami mali hostia viac z hry a prišli i šance. Prvú strelu zápasu vyslal Dian v 3. minúte, brankár domácich loptu chytil. O minútu kopali domáci priamy kop z 18 metrov, kapitán Volf prudko vystrelil meter nad Solničkovu bránu. V 11. minúte z diaľky vystrelil Hejčík vedľa myjavskej brány. V 20. minúte prišla prvá nebezpečná akcia Myjavy, lopta cez Straku a Diana sa dostala až k Sládkovi, ten dobre z pravej strany šestnástky vystrelil, ale domáci brankár loptu vyrazil mimo brány. Bola to prvá šanca hostí. V 22. minúte kopali Myjavci rohový kop. Po pridvihnutí Dirnbachom sa Černáček k hlavičke nedostal a z rýchleho protiútoku išli traja domáci hráči na Kittu, ktorý v poslednej chvíli pred šestnástkou zachránil. V 29. minúte po rohovom kope Diana výborne zapracoval v domácej šestnástke Černáček keď odstavil oboch stopérov, čím sa lopta dostal až k voľnému spoluhráčovi a Peter Sládek strelou z prvej otvoril skóre, hoci jeho strelu z uhla ešte domáci obranca tečoval do siete. 0:1. V 33. minúte mohol vyrovnať Volf, no zo šestnástky vystrelil nad Solničkovu bránu. V závere polčasu dvakrát vystrelil Dian a na domácej strane Novotný, no skóre sa nemenilo.
V druhom polčase hneď v 47. minúte domáci Hejčík nepríjemne vystrelil, ale gól z toho nebol. V 51. minúte po pravej strane unikol Pavol Straka, presne zacentroval na Kosíka, ktorého v šanci v šestnástke zrazil domáci brankár a kopala sa penalta. Po ošetrení Kosíka a žltej karte pre domáceho brankára v 52. minúte z penalty Sládek zvýšil na 0:2. O dve minúty po akcii so Sládkom tesne vedľa horného rohu domácej brány zakončil Dian. V 62. minúte získal od obrancu loptu Kosík, jeho center cez Staraku zakončil strelou k bližšej žrdi Dian, no lopta napla len okraj bočnej siete. Bola to čistá šanca. O minútu domáci Hulák zo šestnástky vystrelil vedľa myjavskej brány. V 67. minúte mali Myjavci šťastie pri domácej šanci, keď Solničku predskočil domáci útočník, ale jeho strela išla vysoko nad bránu. Potom domáci ešte niekoľko krát zaútočili, ale obrana na čele s výborným Černáčkom všetko s prehľadom riešila. V 83. minúte sa na šestnástke uvoľnil Straka, jeho strelu do stredu brány domáci brankár chytil. O minútu najskôr Zverec po polroku po zranení vystriedal Straku, aby v zápätí gólová strela Kosíka o centimetre minula domácu ľavú žrď. V 88. minúte prišla pekná akcia Kitta – Kumančík, keď na jeho center si nabehol Sládek a z päťky prestrelil prázdnu bránu. Bola to čistá šanca. V samom závere ešte hostia vystriedali, domáci sa na záverečný tlak nezmohli a tak po taktickej hre, lepšej v druhom polčase, si Myjavci zaslúžene odvážajú tri body.