12. kolo - II. liga muži: Myjava s piatym víťazstvom v rade za sebou

12. kolo (16. 10. 2010) :
TJ SPARTAK MYJAVA - FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN 1:0 (1:0)

Solnička, Dirnbach, Bruško, Černáček, Kitta (Kročian), Sládek, Šarudi, Dian, Kumančík, Straka (Zverec), Kosík (Hesek).

Nováčik druhej ligy prišiel na Myjavu po rozporuplných výsledkoch, keď dokázal napríklad vyhrať nad Trnavou "B" 7:1, ale aj veľa zápasov zbytočne prehrať. Myjavci zasa chceli doma potvrdiť víťaznú formu a tak sa čakal len úspešný výsledok. Netradičný bol aj post rozhodcu, keď zápas pred 550 divákmi rozhodovala Petra Chudá z Bratislavy.

Domáci začali od začiatku útočne a prišli aj prvé príležitosti. V 5. minúte po autovom vhadzovaní Dirnbacha mal prvú príležitosť Sládek, no po zaseknutí z hranice šestnástky vystrelil tesne vedľa brány. Potom sa dlhšie hralo len medzi šestnástkami, keď hostia svoje technické nedostatky nahrádzali bojovnosťou i hrou na hranici pravidiel, najmä pomocou rúk a prehnanej tvrdosti. Ďalšia zaujímavá akcia tak prišla až v 17. minúte, keď sa po pravej strane dostal do šestnástky Sládek, ale jeho center brankár hostí Pentek vystihol. V 22. minúte krásne vystrelil do tyče Dian, aby pri snahe o dorážku bol faulovaný v šestnástke Kumančík a nariadenú penaltu Sládek bezpečne premenil. 1:0. V 29. minúte pohrozili aj hostia. Loptu, ktorú Solnička nedočiahol upratal do bezpečia Bruško. V 45. minúte priamy kop Diana na bližšiu žrď hlavičkoval Černáček, ale brankár hostí sa nenechal prekvapiť. Z protiútoku hostia mohli pohroziť, no loptu pri ich prečíslení získal Kitta a tak sa skončil polčas.
Hneď v 47. minúte na dvakrát odcentroval do šestnástky Kumančík, Straka skóroval, ale jeho radosť bola zbytočná, keďže stál v postavení mimo hry. Domáci potom kopali sériu rohových kopov, hráči hostí sa však vždy ubránili aj vďaka nepresnej koncovke Myjavcov. V 50. minúte zahrali domáci hráči signál, ale opäť bez gólového efektu. Hostia aj naďalej spôsobovali nervozitu svojimi zákrokmi mimo pravidiel, ktorými rušili domáce akcie a plynulosť hry. Šamorínčania hrali ostro, tvrdo, za každú cenu zastavovať domáce akcie i za venu žltých kariet. Hra tak bola nepekná a nervózna, Myjavci sa s týmto spôsobom hry nevedeli dobre vysporiadať, nakoľko svoju technickú hru nemohli rozvíjať. V 64. minúte vybehnutím brankár Pentek zmaril šancu Sládkovi, keď loptu pred ním odkopol do autu. O minútu vystrelil pekne zo šestnástky Dian, ale jeho strelu brankár chytil. V 70. minúte zacentroval dobre Dirnbach, lopta ale brankára hostí neprekvapila. V 74. minúte sa po priamom kope hostí Solnička prekvapiť nenechal. V 82. minúte po centri Kumančíka vystrelil zo šestnástky Hesek asi meter nad bránu. V 83. minúte po peknej akcii Kročiana išiel sám na brankára Straka, jeho strelu ale brankár vyrazil. Hostia sa v závere osmelili. V 88. minúte mal šancu na vyrovnanie Szabóo, jeho gólovú strelu ale Solnička vyrazil a dorážka Feketeho išla vedľa brány.

A tak sa zápas skončil najtesnejším domácim víťazstvom, keď po nie príliš dobrej hre Myjavcov hostia veľmi kvalitne bránili, ale aj podľa slov trénera Hudeca, aj takéto zápasy bývajú. Tri body ale zaslúžene zostali "doma".