13. kolo - II. liga muži: Líder bodoval naplno aj v Trnave

13. kolo (24. 10. 2010) :
SPARTAK TRNAVA "B"- SPARTAK MYJAVA 0:3 (0:0)

Solnička, Dirnbach, Stančík, Černáček, Kitta, Sládek, Šarudi, Dian, Kumančík, Kosík (21. Zverec), Straka.

Líder II. ligy Západ TJ Spartak Myjava po úspešnom vystúpení v Slovenskom pohári, keď vyradil v týždni po výbornom výkone corgoň ligovú Dubnicu 1:0, vycestoval na ďalšie majstrovské stretnutie do Trnavy. Tu sa v predpoludňajších hodinách stretol s rezervou corgoň ligového Spartaka. Myjavčania nastúpili v úspešnej zostave až na zraneného a vykartovaného Bruška, ktorého nahradil tréner Laco Hudec skúseným Stančíkom.

Domáci mladíci začali aktívne a vytvorili si od začiatku miernu územnú prevahu, ale len po šestnástku. Prvú strelu vyslal na Solničkovu bránu domáci Zvolenský, ale gólman hostí bol pozorný. Myjavčania sa po získaní lopty snažili rýchlymi protiútokmi ohrozovať domácu bránu. V 13. minúte vnikol do domácej šestnástky Straka a bol z toho rohový kop. Dianov center na opačnú žrď našiel voľného strelca hostí Sládka, ale strela sa mu nevydarila. Hostia postupne hru vyrovnali a prvý polčas sa hral zväčša medzi šestnástkami. Ďalší rohový kop Diana v 34. minúte domáci odvrátili pred Straku, ale jeho strela išla do obrancov a do poľa. O dve minúty sa mohli hostia radovať z vedúceho gólu po priamom kope Diana, ale hlavičku Stančíka, zastavila bez povšimnutia rozhodcu, ruka domáceho hráča. Na opačnej strane zahrával priamy kop Mikinič, Černáček odhlavičkoval a protiútok hostí zastavili domáci faulom. Priamy kop zo 17m poslal Dian do múru. V posledných minútach zahrával domáci Brazilčan Cury Neto priamy kop, ale všade bol Černáček loptu poslal do bezpečia.
Do druhého polčasu hostia nastúpili zjavne aktívnejšie a už v 47. minúte hlavičkoval center Diana Straka do náručia domáceho brankára Slovenčiaka. Myjavčania si viac a viac vytvárali strelecké pozície a v 50. min. strela s chuťou hrajúceho Diana preletela tesne vedľa domácej brány. Domáci Spartak sa mohol dostať do vedenia v 57. minúte, keď po pravej strane potiahol loptu ďalší legionár Dohnálek, ale jeho center z troch krokov poslal Cury Neto tesne vedľa Solničkovej brány. Pravidlo nedáš – dostaneš sa potvrdilo v už v 60. minúte, keď si na ľavej strane vymenil loptu Kumančík so Šarudim a jeho následný center poslal Sládek tvrdou strelou za chrbát domáceho brankára 0:1. Domáci chceli oplatiť už o minútu v 61. minúte, ale strela Zvolenského našla Solničku pripraveného. Domáci brankár musel zasahovať v 64. min. po hlavičke Černáčka, a vytlačil pri žrdi aj bombu Straku. V 66. min. kopal priamy kop domáci Cury Neto, no Solnička v skrumáži hráčov loptu bezpečne stiahol. V 77. min. na opačnej strane poslal Mikinič z 10m loptu zbrklo nad bránu. V 77. minúte našiel prihrávkou Sládek v domácej šestnástke Zvereca, ktorého Sabo fauloval, za čo rozhodca Špaček nariadil penaltu, ktorú Sládek bezpečne premenil na 0:2. Domáci sa snažili hrať behavý futbal, ale skúsení hostia vyspelou kombinačnou hrou si vypracovali aj tretí gól v 87. minúte, keď v strede poľa získal loptu Sládek, uvoľnil na krídle Diana a perfektnú prihrávku pred bránu už nemal Straka problém dopraviť do domácej brány. 0:3. Myjavčania za zlepšenú hru v druhom polčase si zaslúžene odvážajú tri body a tým si upevnili vedúce postavenie v tabuľke.

Hlavný rozhodca: Špaček, zápas sledovalo 150 divákov. ŽK: 2:1