14. kolo - II. liga muži: Myjavský team neinkasoval v lige gól už 450 minút!

14. kolo (30. 10. 2010) :
SPARTAK MYJAVA - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:0 (0:0)

Solnička, Dirnbach, Stančík (Zverec), Černáček, Kitta (Kročian), Sládek, Šarudi, Dian, Kumančík, Straka, Kosík (Hesek).

V 14. kole sa predstavili domáci hráči proti kvalitnému súperovi, kde obom mužstvám od začiatku robilo problémy počasie. Okrem toho, že bolo výrazne chladno fúkal silný nárazový vietor, ktorý menil smer a tým robil problémy hráčom so spracovaním lopty.

Prvý polčas hrali Myjavci s vetrom v chrbte a začali útočne. V 2. minúte z pravej strany zavelil do útoku Kosík, ale jeho strela letela nad bránu brankára hostí, Valenského. V 8. minúte hosťujúci Mrázek nepríjemne vystrelil tiahlu strelu asi meter vedľa Solničkovej brány. V 10. minúte po rohovom kope hlavičkoval Černáček do ľavej žrde, odkiaľ sa lopta odrazila rovno do rúk brankára Valenského. A tak pri prvej domácej "tutovke" mali hostia veľké šťastie. V 14. minúte hostia nebezpečne zacentrovali, ale Kitta telom výborne odblokoval hosťujúceho útočníka, ktorý sa už-už dostával do šance. V 25. minúte musel zraneného Stančíka vystriedať Zverec. V 30. minúte hostia nebezpečne zacentrovali z ľava, Solnička išiel do vzdušného súboja s hráčom hostí Jakubiakom, pri ktorom sa Solnička zranil a lopta sa odrazila od brvna do poľa. Na šťastie, po dlhšom ošetrení sa Peter Solnička do brány vrátil a chytal ďalej. V 35. minúte po faule na Sládka kopal Dian priamy kop, ale jeho center pre faul Černáček nezakončil. V 45. minúte mohli Myjavci získať vedenie, keď sa nedohodli brankár hostí Valenský so stopérom Gašparíkom, ktorý nakoniec v tiesni odkopol loptu tesne vedľa vlastného "vinkla" na rohový kop.
Po polčase hrali Myjavci proti vetru, hrali viac po zemi a lepšie kombinovali. V 48. minúte po Dirnbachovej akcii zacentroval Sládek na Straku, ktorý v záklone hlavičkoval tesne nad bránu. O minútu nebezpečne vystrelil hosťujúci Feješ, ale Solnička výborne vyrazil jeho strelu na rohový kop. V 56. minúte po rohu Diana Kosík hlavičkoval v tiesni vedľa brány hostí. O minútu dobrú strelu Diana Valenský vyrazil do poľa. Domáci hráči zvyšovali aktivitu a tlak na bránu Nových Zámkov. V 68. minúte vnikol do šestnástky Kumančík, bol zo zadu zrazený rukami na zem, ale penalta sa nekopala. Potom nastúpil Kročian, ktorý hneď v priebehu dvoch minút mohol dvakrát skórovať, no jeho strely z ľavej strany Valenský chytil. Tlak domácich sa stupňoval. V 70. minúte Dianov priamy kop vytlačil Valenský na roh, po ktorom zakončil Sládek vysoko nad bránu. V 73. minúte prišla výborná akcia cez Straku, po zakončení už diváci zdvíhali ruky nad hlavu, ale mrštný Valenský zázračne ešte na bránkovej čiare loptu zastavil a chytil. Sklamanie však trvalo len do 76. minúty, keď z ľavej strany výborne zacentroval Dirnbach a v skrumáži najvyššie vyskočil Kosík, ktorý prehlavičkoval aj výborného Valenského. 1:0. V 79. minúte výborne zacentroval Sládek, Kosík jeho center hlavou vrátil na jedenástku, kde v čistej šanci Šarudi ľavačkou dobre netrafil, čím lopta letela vysoko nad bránu. V 82. minúte prišla pekná akcia, cez Sládka a Straku sa k zakončeniu dostával Dian, ale ten miesto zakončenia z desať metrov volil ešte prihrávku, čo sa skončilo neúspešným zakončením. O minútu Kosík vybojoval loptu od obrancu, vysunul do čistej šance Straku, ale tomu v poslednej chvíli Cingel loptu vykopol pri zakončení na rohový kop. Hostia chceli vytvoriť záverečný tlak v snahe vyrovnať, ale domáci hráči im to svojou kvalitnou hrou nedovolili. Naopak, v závere strelu Diana brankár hostí musel vyrážať na rohový kop a v 90. minúte po centri Kročiana dával do žrde Kosík. Akcia však bola pre "ofsajd" zastavená. A tak si v ťažkom zápase s kvalitným súperom Myjavci pripísali ďalšie vydreté víťazstvo, keď sa veľmi dobre darilo v druhom polčase Kosíkovi, výborne zahral aj Dirnbach a pochváliť treba všetkých hráčov.

Hlavný rozhodca: Páchnik, zápas sledovalo 470 divákov.

Po zápase sa vyjadril domáci asistent trénera, Peter Vavák : "Pre Myjavu je každý domáci zápas veľmi ťažký, súperi u nás nemajú čo stratiť a každý sa chce na lídra súťaže vytiahnuť. Prehra u vedúceho mužstva nie je pre nikoho tragédiou, ale prekvapivý zisk bodu či troch by bol veľkým úspechom. Preto všetci súperi na Myjave príkladne bojujú a odovzdajú proti domácim všetko, aby dosiahli úspech."

Toto myjavské víťazstvo je najlepšou pozvánkou na utorkový štvrťfinálový zápas SP: TJ SPARTAK MYJAVA – SLOVAN BRATISLAVA so začiatkom od 14,00 hodiny. Všetkých vás ešte raz pozývame.