Slovenský pohár: Myjavu zastavil bratislavský Slovan

Štvrťfinále SP, 2. zápas (23. 11. 2010) :
ŠK SLOVAN BRATISLAVA - TJ SPARTAK MYJAVA 2:0 (1:0)

Solnička, Manák, Zverec, Černáček, Kumančík, Sládek (Žák), Šarudi, Dian, Kročian (Oríšek), Straka, Kosík (Hesek).

Zostava Slovana :
Putnocký, Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Jánošík, Božič (Kuzma), Kordič, Žofčák (Ivana), Kiss, Štepanovský, Šebo (Králik).

Na skoro prázdnom štadióne Interu Bratislava, kde hráva teraz Slovan svoje zápasy, sa po prvom zápase na Myjave odohrala odveta, do ktorej išli Slovanisti s jednogólovým náskokom. V nefutbalovom prostredí bolo od samého začiatku počuť len povzbudzovanie Myjavcov, keď im domácu atmosféru robili priaznivci z myjavského fan-klubu.

Najskôr v 2. minúte domáci Kiss z 20 metrov skúšal pozornosť Solničku, jeho strela ale letela nad myjavskú bránu. Potom v 8. minúte mohli ísť hostia do vedenia, keď výbornú Šarudiho prihrávku spracoval Sládek, ale sám pred brankárom Putnockým zaváhal a Dosoudil mu v poslednej chvíli loptu vypichol na roh. Potom prebrali iniciatívu domáci, mali viac z hry, ale hostia ich do tlaku a územnej prevahy vôbec nepúšťali. V 14. minúte bola hra na polovici Slovana, lopta sa rýchlo dostala na pravom krídle k Šebovi, ten výborne zacentroval až na opačnú stranu šestnástky kde bol neobsadený Kordič a ten "z prvej z voleja" nedal Solničkovi šancu. 1:0. V 20. minúte dobre vystrelil agilný Kiss, ale jeho strela išla do stredu brány Myjavy, čo Solnička bez problémov vyriešil. Aj naďalej sa hral futbal medzi šestnástkami, domáci mali lepšie držanie lopty, hostia však výborne a zodpovedne bránili a boli domácim vyrovnaným mužstvom. V 25. minúte dobrú strelu Kordiča Solnička vytesnil na brvno a rohový kop. V 32. minúte Žofčák z ľavej strany tvrdo vystrelil, Solnička opäť loptu vytlačil na rohový kop. V 38. minúte zachraňoval na päťke Kumančík odkopom ponad vlastnú bránu. O minútu po dobrých kľučkách Manáka vystrelil zo šestnástky Dian, ale jeho strela do stredu brány Putnockého neprekvapila. V 41. minúte domáci opäť po svojej ľavej strane zaútočili, no strela Žofčáka išla asi meter nad bránu.
V druhom polčase do 50. minúty mali viac z hry domáci, ale v 51. minúte po rohovom kope Myjavy zo šestnástky vystrelil výborne Dian, jeho gólovú strelu Putnocký z vinkľa vytlačil na rohový kop. O minútu po rohovom kope Sládek cez hlavu vystrelil presne pod brvno, ale domáci brankár znova loptu vytlačil na ďalší rohový kop. V 56. minúte krásnu Kissovu strelu Solnička stihol podvihnúť na rohový kop. O dve minúty Sládek výborne vysunul Kosíka, ktorý v šanci vystrelil tesne nad brvno. V 66. minúte Slovan pekne zaútočil, ale striedajúci Kuzma už nestačil zakončiť, keď loptu nedočiahol. Na ťažkom teréne sa hráčom zle pohybovalo, lopta odskakovala na oboch stranách, ale futbal sa hral aj naďalej dobrý, keď medzi mužstvami prakticky nebol vidieť kvalitatívny rozdiel. V 83. minúte najskôr Kordič vystrelil nad Solničkovu bránu, aby potom rozosmial prítomných skrehnutých divákov miestny hlásateľ, ktorý zahlásil 660 prítomných divákov. V skutočnosti ich bolo asi 380. Z toho 250 z Myjavy. V 87. minúte ustupovali myjavskí obrancovia až na šestnástku pred striedajúcim Králikom, ktorý si loptu viedol prakticky od postrannej čiary a z hranice oblúka na šestnástke tvrdo a presne vystrelil ponad Solničkovu pravú ruku. 2:0. Škoda tohto gólu, lebo prišiel už v čase, keď bolo o postupujúcom rozhodnuté. Všetci aktéri na hracej ploche toho mali na ťažkom teréne už dosť a pomaly čakali na záverečný hvizd rozhodcu. A práve chvíľkové zaváhanie myjavskej obrany využil čerstvý striedajúci Králik. V samom závere ešte Solnička vychytal Kuzmu i dorážku Dobrotku a tak sa stav nezmenil. Za predvedený výkon sa treba hráčom Myjavy poďakovať, pochváliť ich aj touto cestou.

Výstižne zhodnotil po zápase tento duel bývalý "Slovanista" - Samuel Slovák, ktorý sedel pri myjavských funkcionároch na tribúne: „Myjavci, máte dobré mužstvo. Medzi vami a Slovanom nebol vidieť prakticky herný rozdiel a už vôbec nie rozdiel dvoch súťažných tried.“

Zápas bol špecifický aj pre trénera Ladislava Hudeca, ktorý práve na ihrisku Interu odohral najkrajšie roky svojej bohatej a úspešnej futbalovej kariéry. Myjavci tak určite hanbu nespravili, práve naopak a aj cez médiá opäť spravili dobré meno materskému klubu. Škoda, že ešte nemohli hrať viacerí hráči, ako "vykartičkovaní" Dirnbach s Kittom, či zranení Kováč, Kvasnica i Bruško. Bol to zároveň posledný zápas Myjavy v jesennej časti súťažného roka. Preto touto cestou želáme myjavským futbalistom pekné prežitie tých niekoľko voľných dní, ktoré ich pred zimnou prípravou čakajú, "maródom" mužstva skoré uzdravenie a všetkým činovníkom okolo futbalu v Myjave na čele s trénermi a realizačným tímom vytúžený úspech v jarnej časti súťaže.