Tipsport liga 2011: Myjava - Zlín, Trnava - Zl. Moravce

3. kolo (22. 1. 2011) :
SPARTAK MYJAVA - FC TESCOMA ZLÍN 3:5,
SPARTAK TRNAVA - ViOn ZL. MORAVCE 2:3

Za mrazivého počasia sa v sobotu rozhodlo o postupujúcom zo skupiny D, kde na postup do stredajšieho semifinále mali šancu ešte tri tímy. Myjava, Trnava i Zlaté Moravce mohli postúpiť. Nakoniec sa to podarilo hráčom Zlatých Moraviec, keď v oboch zápasoch diváci videli strelecké preteky a možno hovoriť, že diváci Myjavy zažili gólové hody.

TJ SPARTAK MYJAVA - FC TESCOMA ZLÍN   3:5 (2:3)

Rozhodoval: Hracho, 650 divákov.

Solnička, Kitta (Bruško L.), Černáček, Vido, Dirnbach (Manák), Kumančík, Dian, Juhász, Sládek (Jančovič), Kosík, Ulrich (Šarudi).

V prvom z dvoch sobotňajších zápasov domáci hráči chceli zvíťaziť, ale zápas im vôbec nevyšiel, keď spravili toľko individuálnych chýb v obrane, že možno za celú jesennú časť ligy nie. A kvalitný súper zo Zlína tieto chyby nekompromisne trestal. Keď sa k tomu pridala aj strelecká smola a zahodenie viacerých sto percentných šancí, výsledok zaslúžene hovorí pre hráčov súpera.

Už v prvej minúte mohli domáci hráči skórovať, ale po akcii z ľava sa to nepodarilo ani Ulrichovi, ani Sládkovi. Domáci pokračovali v útočnej aktivite, ale už vo 4. minúte po rýchlom brejku hostí z pravej strany sa po kľučke na šestnástke presadil Šmahaj, keď ani Solnička nezasiahol príliš isto a lopta mu prešla popod telo do siete. 0:1. Domáci hráči sa aj naďalej snažili, do šancí sa dostali Ulrich i Kosík a Sládek, ale proti brankárovi Kořínkovi sa nepresadili. V 9. minúte po akcii Diana a prihrávke Sládka v šanci Kosíkovu strelu zblokoval stopér Zbořínek a gól z toho nebol. V 21. minúte po rohovom kope domáca obrana zle pokryla priestor na hranici šestnástky, k lopte sa dostal Hájek a prestrelil hradbu tiel k ľavej žrdi Solničkovej brány. 0:2. V týchto momentoch bolo veľmi cítiť neprítomnosť zraneného Pavla Straku, ktorého "mravenčia špinavá robota" v strede ihriska a hlavne spolupráca s Michalom Dianom evidentne chýbala. Prepojenie s útokom a hlavne hrotovým Ulrichom evidentne chýbalo, na čo tréner Hudec reagoval vystriedaním Ulricha Šarudim. V 33. minúte zbytočne stratil loptu na polovici Juhász, hostia podnikli rýchly brejk do otvorenej obrany a Dobeš na dvakrát loptu dorazil do brány. 0:3. Kto však čakal výrazný "debakel" Myjavcov, ten sa mýlil, lebo prišli chvíle Paľka Kosíka. Ten svojou silou a technikou najskôr v 34. minúte znížil na 1:3, už o minútu sa svojou dravosťou po ľavej strane presadil opäť Kosík, ktorý obišiel aj brankára a z ostrého uhla znížil na 2:3. Za zmienku stojí aj nádherná Dianova strela, ktorú s námahou brankár hostí zlikvidoval. Potom Myjavci hostí pritlačili v snahe vyrovnať, k čomu bol najbližšie práve agilný Kosík v 44. minúte. Ten vyhral súboj s brankárom hostí, ale lopta sa odkotúľala tesne vedľa žrde Zlína do autu. Smola pre Myjavu. Tak skončil polčas.
Do druhého polčasu hostia vystriedali až piatich čerstvých hráčov, čo bolo cítiť aj na ihrisku. Myjavci chceli vyrovnať, k čomu boli blízko v 49. minúte po rohu Vido, ale v záklone zakončil nad bránu a v 52. minúte Šarudi v šanci tiež nedal. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 54. minúte, keď Filip Novák postavil stopéra Vida do úlohy štatistu a rýchlou kľučkou vnikol hlboko do šestnástky, kde už nemal problém presne prekonať bezmocného Solničku. 2:4. V 58. minúte kopali hostia priamy kop, pekne ho ponad múr zatočil Dobeš a Solnička nestihol zareagovať. 2:5. V 60. minúte po rohovom kope a chybe hosťujúceho brankára strelil Šarudi tretí gól Myjavy. 3:5. V 74. minúte unikol od polovice Kosík, krásne prehodil aj vybiehajúceho brankára, ale lopta skončila na brvne brány hostí. Ďalšia smola domácich. V 80. minúte ešte Solnička zlikvidoval nájazd zlínskeho hráča Bačíka od polovice ihriska a v 88. minúte chytrý "teč" Diana brankár Kožínek so šťastím vytlačil na rohový kop.
Hostia tak zvíťazili a Myjavcom sa nepodarilo postúpiť do semifinále, nakoľko súboj o body medzi Trnavou a Zlatými Moravcami určil pri všetkých bodových kombináciách víťaza skupiny D.

FC SPARTAK TRNAVA - FC ViON ZLATÉ MORAVCE   2:3 (0:1)

Rozhodoval: Vňuk, 230 divákov.

V zápase o priamy postup museli Moravce vyhrať, Trnave stačila remíza. Trnavskí hráči boli technickejší, mali aj úzamnú prevahu, ale hostia boli bojovnejší a priamočiarejší. Trnave citeľne chýbal strelec Bernáth, hosťom zasa Peter Kuračka. Po niekoľkých sľubných šanciach na oboch stranách sa ujali vedenia hostia v 36. minúte z penalty, ktorú bezpečne premenil Milan Pavlovič. 0:1.
V druhom polčase Trnava v 51. minúte vyrovnala tiež z penalty, ktorú premenil Kone Koro. 1:1. Potom sa hral veľmi dobrý útočný futbal na obe strany, ale gól sa podarilo najskôr streliť hosťom v 57. minúte, keď sa presadil vysoký útočník Pavelka. 1:2. Ale už v 61. minúte Kone Koro "vystrihol" krásne nožničky, čím vyrovnal na 2:2. Hráči Moraviec sa nevzdávali, hrali útočne a dali aj tretí gól z kopačky Brčáka v 76.minúte. 2:3. Keďže v 88. minúte nepremenil Brazílčan De Sales Coimbra Higor čistú šancu, po víťazstve postúpili do semifinále hráči Zlatých Moraviec.

V stredu 26.1.2011 od 16,00 hodiny sa teda v baráži o semifinále na myjavskej umelej tráve predstavia mužstvá Žiliny a Zlatých Moraviec.