16. kolo - II. liga muži: Vynikajúci vstup Myjavy do jarnej časti

16. kolo (13. 3. 2011) :
FKS NEMŠOVÁ - SPARTAK MYJAVA 1:2 (1:2)

Solnička, Kitta, Černáček, Bruško, Dirnbach, Kumančík, Juhász, Dian, Sládek, Kosík (Ulrich), Straka (Šarudi).

Zápas pravdy medzi prvým a druhým v tabuľke zvládli lepšie Myjavci, ktorí nakoniec zaslúžene zvíťazili a aj podľa domácich boli lepším tímom.

Úvod patril hosťom, ktorí kombinačnou hrou eliminovali domácu snahu o skórovanie. Naopak, na ťažkom teréne a za silného vetra prvý ohrozil domáceho brankára Bobota Peter Sládek. Prvá dôležitá chvíľa prišla v 12. minúte, keď po nedorozumení Solničku s Bruškom domáci po faule na Husára kopali penaltu. Tú premenil Fabuš. 1:0. V 18. minúte po rohovom kope hlavičkoval Černáček pod brvno, ale gól z toho nebol. V 23. minúte po akcii Kumančíka mal šancu Sládek, ale ešte nedal. V 28. minúte unikal od polovice ihriska Kosík, po kľučke v šestnástke ho domáci brankár fauloval a z penalty Sládek bezpečne vyrovnal. 1:1. V 40. minúte pekne vystrelil domáci Suchý, ale Solnička jeho strelu vyrazil do poľa. V 41. minúte zraneného Straku vystriedal Šarudi. V 44. minúte kopali Myjavci rohový kop. Černáček výborne zapracoval, lopta sa dostala až na opačnú stranu, kde ju Sládek presne z uhla pod brvno poslal do domácej siete. 1:2.
V druhom polčase sa najskôr zastreľoval Kosík v 48. minúte, aby po peknej akcii Sládka a centri z prava v 60. minúte nastrelil ľavú tyč domácej brány. V 69. minúte po rohovom kope netrafil Husár, ktorý vystrelil vedľa myjavskej brány. Potom hrozili domáci zo štandardiek, ktoré kopali aj po "darovaní" hlavným rozhodcom Ihringom. Šancu si však vytvorili len jednu v 80. minúte, keď nebezpečná hlavička Fabuša po rohovom kope išla nad Solničkovu bránu. V závere sa snažili domáci vyrovnať, čo bola voda na myjavský mlyn v podobe viacerých rýchlych akcií, ktoré však nepremenili Dian, Šarudi, ani striedajúci Ulrich. Najmä šanca Diana v 85. minúte pýtala gól, keď myjavský hráč po chybe obrancu bol sám zoči-voči brankárovi Bobotovi, ale neprekonal ho. V samom závere už kvalitnejší hráči Myjavy vyrovnanie nepripustili a zaslúžene si odviezli tri body.

Myjavci si tak po zisku troch bodov u druhého mužstva tabuľky upevnili vedúcu priečku a svoj náskok zvýšili už na sedem bodov práve pred Nemšovou.

Zápas sledovalo 650 divákov, z toho asi 350 z Myjavy.