20. kolo - II. liga muži: Myjavský vietor mal silu 5 gólov

20. kolo (9. 4. 2011) :
TJ SPARTAK MYJAVA - MFK VRBOVÉ 5:0 (3:0)

Solnička, Dirnbach, Bruško (Kvasnica), Černáček, Kumančík, Sládek, Šarudi (Zverec), Juhász, Dian, Ulrich, Kosík (Jančovič).

Za veľmi silného nárazového vetra pred asi 660 divákmi predviedli domáci hráči kvalitný výkon, ktorý korunovali utešenými gólmi a vysokým víťazstvom. Tieňom stretnutia boli dve nezavinené zranenia Šarudiho a Bruška, ktoré však zápas neovplyvnili. Na strane hostí z Vrbového hrali tri posily v podobe mladých hráčov zo Senice - brankára Šullu, obrancu Kudelu a stredopoliara Strelku. Ďalej za hostí hral i Sedláček, ktorý do minulej sezóny obliekal dres myjavského dorastu a dlhoročný hráč Myjavy - Ivan Balcír.

Domáci hráči od úvodu prevzali iniciatívu, čoho výsledkom boli akcie bez výraznej šance. Či už v 3. minúte po hlavičke Sládka, alebo v 8. minúte po zakončení Kosíka. V 18. minúte strela Ulricha išla tiež vedľa brány hostí. V 22. minúte podnikli hostia nenápadnú akciu, do čistej šance sa dostal Sedláček, ale z päťky pred Solničkom zaváhal a loptu neusmernil do brány. V 25. minúte po rohovom kope sa dostal k strele Dian, ale jeho strela išla nad bránu. V 29. minúte po úniku Kumančíka Dian hlavou v šanci dal nad bránu. V 33. minúte kapitán hostí Gažík spravil hrubú chybu, Kosík mu loptu zobral, vysunul Sládka, ktorý nezištne prihral doľava a Dian do prázdnej brány otvoril skóre. 1:0. V 36. minúte išiel sám na bránu Kosík, hosťujúci Andrísek ho fauloval zo zadu, za čo videl červenú kartu a Dian v 37. minúte z nariadeného priameho kopu pridal druhý gól. 2:0. V 45. minúte prišla akcia z pravej strany, Juhász uvolnil na šestnástke Zvereca, ktorý kľučkou obišiel protihráča a do protismeru k bližšej žrdi brankára skóroval po tretí krát. 3:0. Tak skončil polčas, kde Myjavci hrali proti silnému vetru.
V druhom polčase hrali domáci s vetrom v chrbte, čo využívali hlavne v podobe dlhých a aj presných lôpt na spoluhráčov. V 55. minúte bol takto vysunutý Kosík, ktorý prehodil brankára hostí, ale aj bránu. V 58. minúte po akcii Kvasnicu a Sládka zakončil Dian v šanci nad bránu. V 60. minúte podobná akcia po prihrávke Zvereca na Sládka, ten po zaseknutí prihral na šestnástku Kosíkovi, ale jeho gólovú strelu obranca Kúdela zrazil na rohový kop. Do tretice v 63. minúte podobná akcia, tentokrát zakončil strelou Sládek, ale jeho lopta išla tesne vedľa bližšej žrde hosťujúcej brány. Diváci sa opäť dočkali v 68. minúte, keď po akcii Sládka s Juhászom sa lopta dostala až na ľavú stranu, kde Ulrich utešenou strelou do opačného horného rohu pridal štvrtý gól. 4:0. V 75. minúte striedajúci Jančovič najskôr zakončil tesne vedľa, aby v 78. minúte po centri Sládka z ľavej strany ľavačkou z vnútra šestnástky obstrelil hosťujúceho brankára. 5:0. V samom závere sa už skóre nemenilo a tak si Myjavci zaknihovali ďalšie vysoké víťazstvo po veľmi dobrom výkone a krásnych akciách, ktoré aj dokázali gólovo zakončiť.