23. kolo - II. liga muži: Líder súťaže utrpel prvú prehru

23. kolo (27. 4. 2011) :
ŠK SLOVAN BRATISLAVA jun. - TJ SPARTAK MYJAVA 1:0 (0:0)

Solnička, Kvasnica, Dirnbach, Černáček, Kumančík, Zverec (Duga), Dian, Jančovič, Kosík, Ulrich (Schejk).

Zápas sa pre Myjavu nevyvíjal ideálne, nakoľko hráči boli v prvom polčase trocha zaskočení veľmi nekvalitným terénom a menším ihriskom, s čím sa nedokázali Myjavci až do prestávky vyrovnať. Šance si v prvom polčase nevytvorilo ani jedno mužstvo, nakoľko aj domáci vsadili na úlohu neinkasovať. Potom prišla búrka, ktorá akoby prebrala hráčov Myjavy k zlepšenému výkonu a po dobrej medzihre si vytvorili aj gólové šance. Najväčšiu mal Dian, ktorý však sám pred brankárom z blízka strelil vedľa brány. Aj druhú šancu Myjavy mal Mišo Dian, ale namiesto zakončenia volil ešte prihrávku na voľného Jančoviča, ktorá však k spoluhráčovi neprešla a bolo po šanci. Tretiu možnosť skórovať mal Ulrich. Výborne vystrelil, no jeho gólovú strelu domáci brankár vyrazil. Rozhodnutie prišlo v 78. minúte, keď stratil loptu Kvasnica, domáci hráči išli do prečíslenia štyria na dvoch Myjavcov a útok aj z blízka úspešne zakončili, keď hráč Slovana Peňaška nedal Solničkovi šancu. 1:0. Na vyrovnanie už hosťom nezostal čas a tak si Myjavci v 23. kole zaknihovali prvú prehru u mužstva, kde sa Myjave tradične nedarí.

Gól: 78. Peňaška, rozhodoval: Korista, 150 divákov