24. kolo - II. liga muži: Náskok Myjavy pred Nemšovou sa zužuje

24. kolo (30. 4. 2011) :
AFC NOVÉ MESTO N. V. - TJ SPARTAK MYJAVA 3:0 (1:0)

Solnička, Dirnbach (Kumančík), Zverec (Kvasnica), Černáček, Duga, Sládek, Dian, Juhász, Šarudi, Kosík, Ulrich.

Derby stretnutie, ktoré videlo 600 divákov a hlavne tí z Myjavy (bola ich viac, ako polovica) chceli vidieť po prvej prehre na Slovane dobrý futbal s bodovým ziskom pre Myjavcov. Prvý polčas sa ešte ako-tak niesol vo vyrovnanom formáte, aj keď hra hostí nebola dobrá. Na ťažkom a šmykľavom teréne si Myjavci nepresne prihrávali, čím zbytočne strácali množstvo lôpt. Keď sa k tomu pridali dve svalové zranenia už v prvej polhodine (Dirnbach i Zverec), domáci zacítili svoju šancu.

Najskôr v 3. minúte preletela Dianova strela vedľa domácej brány. V 5. minúte domáci Vlado v šanci zo šestnástky strelil Solničkovi do náručia. V 9. minúte mali domáci čistú šancu, ale Lukáč Šebek z vnútra šestnástky prestrelil Solničkovu bránu. Od 10. minúty prebrali iniciatívu Myjavci, ale vyťažili len sériu rohových kopov a centrovaných lôpt bez väčšej šance. Problémy robil i klzký terén. V 19. minúte mohli domáci dvakrát skórovať, ale ani Šupka, ani Vlado nemierili presne. Od 23. minúty mali Myjavci väčší tlak, ale bez šance na skórovanie. V 40. minúte po akcii Sládka mal možnosť Kosík, ale v sklze dal vedľa brány. Prvý dôležitý moment prišiel v 44. minúte, keď bežný hlavičkový súboj medzi Černáčkom a domácim M. Šebekom posúdil rozhodca Hajnala ako faul Černáčka a z penalty sa nemýlil Marček. 1:0.
V druhom polčase hneď v 50. minúte po úniku Ulricha bol v šanci Kosík, ale zakončil vedľa brány. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 52. minúte. Domáci kopali priamy kop z pravej strany, na center až na opačnú stranu päťky z Myjavcov nereagoval dobre nikto a Šupka hlavou odrazom od zeme dal na 2:0. V 59. minúte kopali domáci hráči rohový kop. Loptu Solnička dobre vyboxoval ďaleko za šestnástku, kde ju vrátil domáci stopér na voľného M. Šebeka, ktorý pomedzi stojacich myjavských hráčov vnikol do šestnástky a prekonal brankára Solničku. 3:0. Domáci boli na koni a vypracovali si ešte dve tutovky, ktoré zostali bez gólového efektu. Bolo to v 68. a 69. minúte, keď Solnička vytlačil gólovú strelu L. Šebeka na bočnú žrď. V 74. minúte vystrelil z 20 metrov Šupka tesne vedľa myjavskej brány. V 85. minúte vystrelil na opačnej strane po odrazenej lopte Juhász zo šestnástky, lopta bez dotyku hráča prešla až do siete, ale postranný rozhodca odmával ofsajd. Gól neplatil. Potom domáci zápas dohrali bez inkasovaného gólu. Hostia tak utrpeli prvú vyššiu prehru a po slabšom výkone hlavne v druhom polčase sa ich náskok pred Nemšovou opäť zmenšil.