25. kolo - II. liga muži: Obaja ašpiranti na postup vonku uspeli

25. kolo (7. 5. 2011) :
FK RAČA - TJ SPARTAK MYJAVA 0:5 (0:3)

Solnička, Manák, Černáček, Duga, Kitta, Sládek, Dian, Bruško (Šarudi), Juhász, Kumančík (Jančovič), Kosík (Ulrich).

Hostia z Myjavy po dvoch prehrách chceli na predmestí Bratislavy naplno bodovať a tak dokázať, že dve prehry boli len chvíľkovou krízou dobre hrajúceho mužstva. Na druhej strane domáci hráči mali "hodový" zápas a chceli bodovať, nakoľko ešte nemajú záchranu v súťaži istú. Kto ale čakal vyrovnaný zápas, ten bol po štvrť hodine sklamaný.

Hostia nenechali nič na náhodu a už v 2. minúte otvoril skóre Sládek. Gólu predchádzala presná kolmá prihrávka za domácu obranu a strelec popod vybiehajúceho brankára otvoril skóre. 0:1. V 11. minúte predviedol nevídané sólo Kumančík, prešiel aj medzi domácich stopérov a v pohybe sám na brankára ho zozadu fauloval domáci Dargaj, ktorý bol zároveň vylúčený. Z priameho kopu sa trafil presne Dian, čo už bolo v 12. minúte. 0:2. V 18. minúte kopali Myjavci priamy kop zo strany ihriska, centrovanú loptu predĺžil hlavou presne kapitán Černáček a domáci brankár kapituloval po tretí krát. 0:3. Hostia mali viac z hry, podnikali rýchle a nebezpečné protiútoky, keď hlavne Sládek mohol znova skórovať. Jeho samostatné nájazdy z pravej strany však so šťastím domáci brankár vyriešil.
V druhom polčase sa scenár na ihrisku nezmenil. V pohode a s veľkým náskokom hrajúci hostia zo zabezpečenej obrany podnikali aj naďalej nebezpečné akcie na domácu bránu. Neskôr bol Kosík vystriedaný Ulrichom a v 59. minúte sa odvďačil trénerovi Hudecovi gólom. Akciu znova potiahol neúnavný Sládek, ten prenikol po pravej strane až na bránkovú čiaru, odkiaľ nacentroval loptu na domácu päťku. Tam už nemal Ulrich problém loptu dopraviť do domácej brány po štvrtý krát. 0:4. Potom mal ešte vyloženú šancu striedajúci Jančovič, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. Posledný gól prišiel v 80. minúte, keď po rohovom kope a odrazenej lopte Dian na dvakrát loptu dorazil do siete. 0:5. Záver zápasu už hostia s prehľadom kontrolovali a nakoniec zaslúžene vysoko vyhrali u súpera, ktorý doma body len tak ľahko nepúšťa. Toto víťazstvo hostí ale bolo absolútne zaslúžené.