27. kolo - II. liga muži: Myjavci bodovali v Šamoríne naplno

27. kolo (22. 5. 2011) :
FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN - TJ SPARTAK MYJAVA 0:1 (0:0)

Solnička, Dirnbach (Šarudi), Černáček, Duga, Kitta (Manák), Sládek, Jančovič, Juhász, Kumančík, Dian, Kosík (Zverec).

Hráči Myjavy v tomto zápase odčinili domácu stratu z minulého kola a upevnili si 1. miesto v tabuľke. Nebolo to však ľahké. Za pekného počasia začali hostia aktívne a od úvodného hvizdu rozhodcu sa usadili na polovici domácich.

Prvú strelu vyslal na bránu v 11. minúte Dian, tá však letela tesne vedľa. Domáci odpovedali o minútu priamym kopom. No obrana hostí nebezpečný center odvrátila do bezpečia. V 15. minúte sa z 18m opäť zastreľoval Dian. V 17. minúte prenikol do šestnástky Kosík, ale tiesnený obrancom nezakončil presne. V 34.minúte vystihol zlú rozohrávku Jančoviča domáci Urda, v zápätí tvrdo vystrelil, našťastie nepresne. Myjavčania odpovedali Sládekom, ktorého center zastavilo Kumančíkovo postavenie mimo hry. Hostia sa snažili kombinačnou hrou cez krídelné priestory prekonať domácu obranu, ale v prvom polčase im chýbala finálna prihrávka na osamoteného Kosíka. Hra sa odvíjala prevažnú dobu prvého polčasu medzi šestnástkami.
Do druhého polčasu tréner Hudec pozmenil rady so snahou zvýšiť útočnú aktivitu a hneď v úvode po centri Kumančíka hlavičkoval Kosík tesne vedľa horného rohu domácej brány. V 51. minúte sa uvoľnil na šestnástke domáci Szöllös, strelou preveril Solničkovu pozornosť. Ten bol pripravený. Hostia sa konečne presadili v 53. minúte, keď po Dianovom rohu pozabudla domáca obrana na zadnej žrdi na voľného Sládeka a ten z voleja nekompromisne otvoril skóre stretnutia. 0:1. V 56. minúte sa presadil cez troch hráčov znova agilný Sládek, no jeho prihrávku nedočiahol pred bránou kapitán Černáček. Domáci zaskočení gólom robili chyby a ďalšia strela Dirnbacha letela tesne vedľa. V 61. minúte mohol Šamorín vyrovnať, keď Černáček fauloval na veľkom vápne Szöllösa. Priamy kop po signáli ale poslal Szabo nad bránu. V 72. minúte zahrávali domáci od rohovej zástavky priamy kop, po ktorom nebezpečne, no nepresne hlavičkoval Marušin. V ďalšom čase hostia umne hru kontrolovali kombináciami krátkych prihrávok a domácich do hry príliš nepúšťali. V 80. minúte domáci centrom do šestnástky vytvorili "závar" pred Solničkom, obrana hostí však nebezpečenstvo odvrátila. V 88. minúte sa o podobnú situáciu na opačnej strane postarali Myjavčania, ich strely však narobili v domácej šestnástke iba rozruch. V samom závere si hostia taktickou hrou pri rohovej zástavke úspešný výsledok už ustrážili.

V neľahkom zápase tak hostia z Myjavy zvíťazili u súpera, ktorý doma body nepúšťa. Spravili tak významný krok ku konečnému úspechu.