28. kolo - II. liga muži: Domáce víťazstvo sa nerodilo ľahko

28. kolo (29. 5. 2011) :
TJ SPARTAK MYJAVA - FC SPARTAK TRNAVA "B"
3:2 (1:1)

Solnička, Dirnbach, Bruško, Černáček, Duga, Sládek, Juhász, Dian, Šarudi (Zverec), Kumančík (Kitta), Kosík (Manák).

Za ideálneho počasia sa prišlo pozrieť na druholigový futbal i autobus FC Barcelona asi 660 divákov a určite neľutovali. Videli kvalitný futbal, až 5 gólov a domáce víťazstvo.

V prvých minútach podnikli Myjavci dva rýchle útoky po pravej strane, kde na centre Sládeka nabehol Kumančík, ale v záklone nebol ani v jednom prípade úspešný. Prvá príležitosť prišla v 8. minúte po rohovom kope a hlavičke Černáčka, ktorý loptu vrátil od zadnej žrde na päťku, ale Kosík v tiesni hlavičkoval nad bránu. V 15. minúte krásne centrom cez celú šestnástku našiel Dian Kosíka, ten sám v prvej tutovke zakončil hlavou tesne vedľa brány. Čo nepremenil Kosík v 15. minúte, to si vynahradil v 25.minúte po rohovom kope, keď asi z 11 metrov trafil presne k opačnej žrdi. 1:0. Hostia boli veľmi mladí, ale dobre technicky vybavení, hoci bránu Myjavy v prvých 35 minútach neohrozili. V 39. minúte nepremenil sto percentnú šancu Kumančík, keď sám zoči-voči brankárovi zaváhal a potvrdilo sa pravidlo nedáš - dostaneš, keď z protiútoku prehodil Solničku Mikinič. 1:1. Bola to jediná strela hostí na bránu v prvom polčase.
Úvod druhého polčasu sa niesol v snahe domácich o vedúci gól. Ale evidentne sa trápili proti bojovným mladíkom hostí, kde hral prím kapitán Sabo, najlepší hosťujúci hráč. V 52. minúte sa potvrdila strelecká nemohúcnosť domácich po neuveriteľnom závare, keď ani na tri krát Myjavci neprekonali výborného brankára Székelyho. Na päťke sa nepresadili Šarudi, Kosík a opäť Šarudi. O minútu Sládekovu šancu so šťastím zlikvidoval hosťujúci brankár. Potom prišli chvíle hostí, keď Sabo najskôr tvrdou strelou trafil brvno Solničkovej brány a o minútu v šanci vystrelil nad bránu. V 67. minúte prišiel druhý neuveriteľný závar pred bránou hostí, keď najskôr nedorazili loptu do siete z troch krokov Šarudi a Kosík trafil brvno a až potom napol z blízka sieť bombou Kumančík. 2:1. Domáci sa ujali vedenia a pokračovali v dobrej hre, keď sa predsa len striasli nervozity. V 75. minúte prišla kuriózna situácia, keď si na priamy kop Diana najlepšie nabehol Černáček a hlavou k vzdialenejšej žrdi dal tretí gól domácich. Lopta však prešla cez dieru v sieti a tak boli niekoľko minút dohady o góle a "štopkanie" roztrhnutej siete. Gól bol však právom uznaný. 3:1. V 80. minúte po centri Bruška Kosík špičkou kopačky z kroka prestrelil bránu. Bol však v ťažkej pozícii. Domáci podnikli ešte dve dobré akcie, ale pribrzdil ich gól hostí v 83.minúte, keď po rohovom kope najlepšie vyskočil stopér Banovič a hlavou nedal Solničkovi šancu. 3:2. Domáci sa tak do konca museli obávať o výsledok, nakoľko hostia boli stále nebezpeční. V 87. minúte sa cez dvoch Myjavcov presadil Klenkovič, jeho prudký center ale nenašiel adresáta.

Domáci hráči úplný záver zvládli a zaknihovali si tri veľmi dôležité body do konečnej tabuľky. Domáce víťazstvo s ťažkým súperom je zaslúžené.