29. kolo - II. liga muži: Historický postup Myjavy do I. ligy

29. kolo (5. 6. 2011) :
FKM NOVÉ ZÁMKY - TJ SPARTAK MYJAVA 0:3 (0:2)

Solnička, Dirnbach, Bruško, Černáček, Kitta (Manák), Sládek, Zverec (Kováč), Juhász, Duga (Jančovič), Dian, Kosík.

Vedúce mužstvo súťaže - Spartak Myjava s náskokom štyroch bodov pred Nemšovou hral v Nových Zámkoch. Víťazstvo by znamenalo istý postup do prvej ligy. Ako ukázal výsledok, Myjavci nenechali nič na náhodu a veľmi kvalitnou hrou hlavne v prvých 30-tich minútach rozhodli o tomto historickom postupe do druhej najvyššej súťaže v republike.
MYJAVA JE PRED POSLEDNÝM KOLOM DEFINITÍVNE PRVOLIGOVÁ!

Myjavčania zahajovali hru a hneď z rozohrávky z pol ihriska vystrašil domáceho brankára dlhou strelou Dian. O minútu peknú kombináciu zakončil Sládek strelou zo šestnástky, ale brankár Bilkó loptu chytil. V 10. minúte zahrávali Myjavčania rohový kop Dianom, domáca obrana odvrátila center pred Zvereca, ktorý loptu vrátil pred bránu. Tu Duga priťukol Kosíkovi, ktorý otvoril strelou k žrdi skóre stretnutia 0:1. V 18. minúte hostia faulovali a priamy kop z rohu šestnástky poslal Andrášik do náručia Solničku. Z protiútoku uvoľnil Zverec peknou prihrávkou na šestnástke Sládka, ktorý umiestnenou strelou zvýšil na 0:2. V 21. minúte potiahol loptu po pravej strane strelec druhého gólu Sládek, na prvej žrdi našiel prihrávkou Kosíka, ktorému domáca obrana strelu zrazila na roh. V ďalšej fáze hry nebezpečná strela Juhásza a samostatný nájazd Kosíka cez otvorenú obranu domácich zostali nepotrestané. Myjavčania vyspelou kombinačnou hrou a držaním lopty domácich veľmi do hry nepúšťali. V 33. minúte Novozámčania zahrávali zo strany priamy kop a hlavičkový súboj domáceho Zsáka s Černáčkom vyhral kapitán hostí. V 34. minúte závar pred domácou bránou vyriešil na dvakrát brankár Bilkó, keď najskôr vyrazil Kosíkovu strelu a následne na to aj prudkú Dianovu z pod brvna na roh. V 37. minúte po centri Cingela lopta preletela cez Solničkovu pätku, kde našťastie pre hostí, osamotení Bukovič na ňu nedočiahol.
V druhom polčase sa hra podobala tomu prvému. V 50. minúte center Kittu našiel na pätke voľného Diana a ten poslal loptu do náručia domáceho gólmana. V 52. minúte milimetrovou prihrávkou našiel Sládek za obranou domácich Diana, ktorý sa pohral s obranou aj s nervami fanúšikov hostí (obohral obrancu, položil si aj brankára a ešte mal čas na obzretie sa) a zasunul do prázdnej brány na 0:3. Domáci sa snažili skorigovať výsledok tvrdou strelou Feješa, ale tá išla tesne vedľa. V 64. minúte skúšal pozornosť Solničku strelou z 18 metrov striedajúci Battyán, no to bolo zo strany domácich všetko. V 71. minúte rýchlo zbehol po ľavej strane s loptou striedajúci Jančovič, jeho center priťukol Sládek Dianovi, ktorý z dvoch krokov poslal loptu brankárovi do rúk. O päť minút sa mohol do streleckej listiny zapísať znova Dian, ale z dobrej pozície poslal loptu tesne vedľa. Na posledných desať minút poslal ešte tréner Hudec na ihrisko po dlhodobom zranení Maťa Kováča a Myjavčania suverénnym spôsobom ovládli hru a za ovácií svojich fanúšikov (asi 100 z Myjavy) dosiahli víťazstvo, ktoré ich historický posunulo už pred záverečným kolom do I. ligy.