30. kolo - II. liga muži: Štvorgólová bodka za úspešnou sezónou

30. kolo (12. 6. 2011) :
TJ SPARTAK MYJAVA - MFK TOPOĽČANY 4:0 (1:0)

Mareček, Kvasnica, Bruško, Černáček (Šarudi), Dirnbach, Sládek, Juhász, Zverec, Kováč, Jančovič (Manák), Kosík (Ulrich).

Tréner Hudec dal v tomto zápase príležitosť viacerým hráčom z lavičky, keďže Myjava už pred posledným zápasom mala postupovú istotu. Tak sa v bráne objavil Mareček, po dlhej dobe zapríčinenej zranením hral celý zápas Kováč, hral Kvasnica či Jančovič.

Úvod patril domácim, keď už v 3. minúte po centri z pravej strany bol podrazený v šestnástke Zverec, ale penaltu Sládekovi brankár Hužovič vystihol. Loptu vyrazil pred Juhásza a jeho hlavičku z 5 metrov "vytlačil" na rohový kop. Potom sa v 9. minúte nepríjemne zranil Paľko Kosík, ktorý bol striedaný Ulrichom. V 10. minúte po závare pred bránou hostí sa lopta dostala k Juhászovi, ten zacentroval na zadnú žrď, kde Sládek priťukol na 10 metrov k Dirnbachovi, ktorý presnou strelou k žrdi otvoril skóre. 1:0. Hostia s mladým kádrom zamerali svoje úsilie na obranu a do útočných akcií sa prakticky nedostávali. V 16. minúte domáci predviedli peknú akciu cez Juhásza a Sládeka, jeho center bol však pridlhý a adresáta nenašiel. V 24. minúte zdvihol adrenalín prítomným 800 divákom brankár Mareček, ktorý zazmätkoval v šestnástke a hostia kopali nepriamy kop z 10 metrov. Múr Myjavy stál prakticky na bránkovej čiare, ale hostia strelou trafili len Ulricha a veľká šanca sa zmenila na rohový kop. V 29. minúte prišiel nádherný futbalový moment, keď po rohovom kope a vyboxovanej lopte Juhász z voleja krásne trafil. Lopta tesne nad brvnom napla vrchnú sieť brány a gól z toho nebol. V 40. minúte z diaľky vystrelil Kováč, ale lopta s opačnou rotáciou skončila vedľa brány. V 42. minúte pre zmenu Ulrich z voleja vystrelil tvrdo a tesne vedľa brány hostí. V poslednej minúte prvého polčasu sa ešte uvoľnil v šestnástke Ulrich, ale jeho prudkú loptu už Sládek nedokázal usmerniť do brány.
Po polčase hneď v 47. minúte gólová hlavička Juhásza letela tesne nad brvno Hužovičovej brány. V 49. minúte mal z pravej strany možnosť skórovať Jančovič, vystrelil však na brankára, ktorý loptu zneškodnil. O minútu mal šancu Bruško po Sládekovom centri, ale gól ani od nedal. V 60. minúte už prekonaného brankára hostí dvakrát po sebe na bránkovej čiare zastúpili obrancovia a Sládekovi sa ani teraz nepodarilo skórovať. V 64. minúte individuálna akcia Sládeka skončila prekonaním brankára Hužoviča, lopta však skončila tesne vedľa brány. V 74. minúte po akcii Zvereca sa dostal k strele z vnútra šestnástky striedajúci Manák, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. 2:0. V 76. minúte sa správne "nasrdil" Ľubo Ulrich, prešiel cez dvoch obrancov hostí a popod brankára dal tretí myjavský gól. 3:0. V 83. minúte kopali hostia priamy kop, Schwartz vystrelil veľmi pekne, ale tesne vedľa myjavskej brány. V 87. minúte Sládek vnikol do šestnástky po obohratí dvoch protihráčov, ktorým nasadil "jasličky" a k opačnej žrdi povedľa vybiehajúceho brankára konečne skóroval. 4:0. V 90. minúte ešte Ulrich trafil bočnú žrď brány hostí a po záverečnom hvizde mohli začať oslavy, keď najskôr zástupca SFZ, pán Kučera odovzdal kapitánovi Černáčkovi pohár za víťazstvo v druhej lige.

Rozhodoval: Matúš, 800 divákov.

Myjava tak zvíťazila pred Nemšovou s náskokom siedmich bodov a aj touto cestou ďakujeme všetkým hráčom, realizačnému tímu, funkcionárom i divákom za prácu a priazeň, ktoré boli potrebné pre konečný a historický postup TJ SPARTAK MYJAVA do druhej najvyššej celoštátnej ligy. Ešte raz gratulujeme.