3. kolo - II. liga muži: V Michalovciach Spartak neuspel

3. kolo (6. 8. 2011) :
MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - SPARTAK MYJAVA
1:0 (0:0)

Solnička, Chalány, Častulín, Černáček, Duga, Sládek (Manák), Neoveský, Bruško T. (Sabo), Dian, Kosík, Straka (Ulrich).

Myjavčania, povzbudení remízou s Rimavskou Sobotou a najmä jednogólovou výhrou nad Petržalkou išli na východ s cieľom pokúsiť sa opäť bodovať. V peknom slnečnom počasí sa hral priemerný druholigový zápas. Dlhšie sa ani jedno z mužstiev nedokázalo dostať do šancí.

Prvý polčas bol zo strany Myjavy rozpačitý. V obrannej fáze to síce bolo dobré a domácich Myjavci do vážnejších šancí nepustili, možno dva – trikrát sa dostali pred myjavskú bránku, ale smerom dopredu hrali hostia zle. V 20. minúte po rohu skončila bomba domáceho Vanáka na žrdi Solničkovej bránky. V 31. minúte tesne minula Solničkovu bránu strela Serečina. Rovnaký hráč sa v 35. minúte prekľučkoval do pokutového územia, ale opäť netrafil bránku. Myjavci v týchto fázach zápasu strácali hostia veľa ľahkých lôpt a prihrávok. Prvý polčas tak hostia "prehajdákali, ako sa hovorí.", kritizoval po zápase svojich zverencov tréner Spartaka – Ladislav Hudec.

V druhom polčase sa výkon Myjavčanov zlepšil a na michalovskom štadióne mali herne navrch. Až tak, že domáci fanúšikovia piskotom reagovali na Michalovčanov, ktorí sa nevedeli dostať do šance. Zaujala najmä "delovka" hosťujúca Saba v 69. minúte, ktorá letela tesne vedľa domácej brány. Veľmi peknú gólovú príležitosť mal v 75. minúte Pavol Kosík, ktorý útočil na súperovu bránku s Michalom Dianom, no v situácií dvaja na jedného neprihral spoluhráčovi a trafil súperovho obrancu. V tejto fáze mal Spartak na to, aby sa ujal vedenia. Ale chyba v strede ihriska (loptu získal domáci záložník Jakubčo) v 85. minúte viedla k tomu, že sa strelecky presadil michalovský kanonier Serečin a poslal Zemplínčanov do vedenia. 1:0. Serečin si po prihrávke od Jakubča narazil loptu s Fótyikom a prekonal bezmocného myjavského brankára Solničku. V závere zápasu sa ešte Myjavčania snažili nepriaznivý výsledok zvrátiť, no Černáčkova hlavička išla tesne vedľa a k ďalšiemu ohrozeniu súperovej brány už nedošlo. Vyrovnať sa tak hosťom bohužiaľ nepodarilo a do výsledkovej tabuľky pribudla Spartaku prvá prehra.

Na margo celkového výkonu mužstva Myjavy povedal tréner Hudec:
"Mrzí nás prehra, jednoznačne. Na remízu sme mali určite. Ale hrá sa na góly a my sme ich nedali. Tí nosní hráči musia hrať lepšie a dnes to nebolo ono. Máme skúsených hráčov a tí najmä smerom dopredu musia hrať lepšie. Mali sme bodovať vo fáze, keď sa nám darilo. Mali sme veľké oči a teraz nemáme nič... Určite si o tom s hráčmi pohovoríme."

Rozhodovali: Samotný - Žákech, Mikulaj
Diváci: 1.870
Gól: 85. F. Serečin
ŽK: 61. Vanák, 85. Dargaj, 89. Jakubčo, 90. Kovaľ - 83. P. Straka.