5. kolo - II. liga muži: Cenné víťazstvo Myjavy v L. Mikuláši

5. kolo (20. 8. 2011) :
TATRAN LIPT. MIKULÁŠ - SPARTAK MYJAVA
0:2 (0:0)

Solnička, Chalány, Častulín, Černáček, Duga, Sládek, Neoveský, Dian, Sabo (Bruško T.), Straka (Bruško L.), Kosík (Ulrich).

Prvý polčas zápasu pod Tatrami bol zo strany oboch tímov opatrný a bolo vidno, že domáci majú pred Myjavčanmi rešpekt. Spartakovcom najskôr trochu viazla kombinácia, vo viacerých šanciach zlyhávala posledná prihrávka, no postupne sa hostia dostávali do formy. Čistú šancu si však nevypracovali, predviedli niekoľko striel zo stredných vzdialeností, ale bez gólového efektu. Liptáci si ešte stihli vypracovať jednu peknú gólovú príležitosť, ktorú však Solnička zlikvidoval.

Prestávka pred druhým polčasom Spartaku Myjava očividne prospela, zverenci Ladislava Hudeca začali hrať dobrú kombinačnú hru a na domácich vyvíjali sústavný tlak. Tí sa tiež nedali zahanbiť a vývoj hry naznačoval, že pôjde o to, kto dá prvý gól. Myjavskí fanúšikovia, ktorí opäť prišli povzbudiť svojich, sa mohli radovať v 70. minúte, kedy sa po "štandardke" presadil kapitán Spartaka Martin Černáček a hlavou poslal loptu do brány Mikuláša a Myjavu do vedenia. 0:1. Po úvodnom góle v 78. minúte došlo k vylúčeniu na strane domácich, keď hlavný rozhodca poslal pod sprchy Kapláňa z Liptákov za oplácanie a faul bez lopty na Pavla Straku. Hosťujúci Straka videl žltú kartu. O zvýšenie gólového náskoku hostí sa v 81. minúte postaral Peter Sládek. Ten využil rýchly protiútok Myjavy z pravej strany a zo zeme trafil loptu do vinkľa súperovej brány. 0:2. Veľkú šancu zvýšiť na 0:3 mali ešte do konca stretnutia, na ktoré sa prišlo pozrieť asi 450 divákov, Michal Dian a Ondrej Neoveský. Tí išli sami na domácu bránku, no gól napokon nepadol...

Tréner Myjavčanov, Ladislav Hudec po zápase povedal:
"Bol to z našej strany poctivý výkon, aj keď vždy to môže byť ešte lepšie. Máme na to, aby sme boli pred takýmito súpermi dominantní. Ale som spokojný, opory nášho tímu hrali dobre..."

Rozhodovali: Páchnik, R. Sluk, Mókoš