7. kolo - II. liga muži: Myjava sa vezie na dobrej vlne

7. kolo (3. 9. 2011) :
MFK DOLNÝ KUBÍN - TJ SPARTAK MYJAVA 0:2 (0:1)

Solnička, Kvasnica (Kumančík), Častulín, Černáček, Duga, Sládek, Neoveský, Bruško T. (Bruško L.), Chalány (Sabo), Ulrich, Kosík.

Hostia z Myjavy išli na Oravu so snahou neprehrať. Domáci hráči doma body nepúšťajú a doteraz v tejto sezóne doma len vyhrali. Hostia z Myjavy však domácich futbalistov k ničomu podstatnému nepustili, ba naopak.

Myjavci si už v prvom polčase vytvorili minimálne tri vyložené šance. Hra Spartaka Myjava od začiatku pôsobila futbalovejším dojmom a futbalové umenie hostí bolo odmenené v 13. minúte, keď dostal presnú prihrávku do behu od Tomáša Bruška Ľubomír Ulrich a presnou krížnou strelou z hranice šestnástky rozvlnil domácu sieť prvý krát, keď prekonal domáceho brankára Trabalíka. 0:1. Domáci sa pokúšali vytvárať nebezpečné situácie súperovi z Myjavy hlavne cez dlhé autové vhadzovania a tiež kopali niekoľko nebezpečných rohových kopov. Myjavská obrana bola však dobre zabezpečená, Solnička zostal neprekonaný a Spartakovcom sa podarili v prvom polčase ešte dva rýchle a nebezpečné brejky, v ktorých mohol skórovať Sládek, ale vysoký Trabalík svoj tím podržal. Stav sa tak do konca prvého polčasu nezmenil. Po prvom polčase tak hostia viedli najtesnejším rozdielom.

V druhom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami, keď domáci hráči chceli vyrovnať, ale futbalovejší hostia ich do šancí nepúšťali. Domáci zvýšili tlak na Myjavčanov a začali nakopávať lopty pred Solničkovu bránu. Tu ukázali svoje kvality myjavskí stopéri, ktorí súpera nepustili do väčšej šance vyrovnať skóre. V 90. minúte po štandardnej situácii sa dostal k lopte nikým nekrytý Ondrej Neoveský, ktorý strelou "ľavačkou" asi z 25 metrov k žrdi dal aj druhý gól hostí. 0:2. Za predvedenú hru si hostia zaslúžene odviezli tri body z Oravy, odkiaľ sa body nevozia...

Tréner Spartaka Ladislav Hudec:
"Vezieme sa na dobrej vlne. Chalani hrali výborne a zápas kontrolovali. Nastúpili sme s hráčmi, ktorí menej hrávajú, bez Straku a Diana, po chorobe si zahral aj Erik Sabo. Bola to podobná situácia ako v Slovenskom pohári a chlapci ukázali, že hrajú dobre. Som spokojný. Takisto musím poďakovať našim fanúšikom, ktorí sa na zápase zúčastnili v hojnom počte a boli takisto výborný."

Rozhodovali: Fajčík - Balko, Špivák