8. kolo - II. liga muži: V nervóznom zápase Myjava remizovala

8. kolo (10. 9. 2011) :
TJ SPARTAK MYJAVA - FK LAFC LUČENEC 1:1 (1:0)

Solnička, Kvasnica (Manák), Chalány, Kosík, Černáček, Ulrich, Neoveský, Častulín, Sládek, Bruško T. (Dian), Sabo.

Zápas sa začal symbolickou minútou ticha, ktorou si hráči i prítomní diváci uctili pamiatku tragicky zosnulého Pavla Demitru, ktorý mal k Myjave priateľský vzťah. Domáci tréner nemohol počítať s nedoliečenými Dianom a Strakom, k nim pribudol aj "maród" Duga s virózou. Aj preto dostal od začiatku šancu Kvasnica na pravej strane obrany a Chalány sa presunul do ľava.

Po úvodnom hvizde hlavného rozhodcu sa hra začala zo strany Myjavčanov neisto, fanúšikovia s nevôľou sledovali časté prihrávky domácemu brankárovi Solničkovi, ktorý v 13. minúte prvýkrát zasahoval po strele hosťujúceho Szegediho. Prvý náznak šance Spartaka sa črtal v 14. minúte, no Ivan Chalány loptu kopol do územia za súperovou bránou. Ohroziť lučeneckého brankára Michalíka sa v 17. minúte pokúšal aj Ľubomír Ulrich, ale nedokázal sa pred bránou presadiť. O tri minúty nato musel na zemi vyrážať loptu Solnička, opäť po strele Szegediho. V 24. minúte loptu v súboji získal Ondrej Neoveský, pekne potiahol až na šestnástku, kde tvrdo vystrelil. Brankár hostí Michalík loptu s námahou vyrazil len pred voľného Kosíka a Pavol Kosík strelil úvodný gól stretnutia. 1:0. V 27. minúte chytil domáci gólman Solnička strelu Radovana Kulíka. Druhá veľká šanca Myjavy zvýšiť gólový náskok sa naskytla v 35. minúte, ale Pavol Kosík po centri z pravej strany hlavičkoval tesne nad brvno brány Lučenca. V 40. minúte po rohovom kope Lučenca musel opäť zasahovať Solnička, po ňom Myjavčania v rýchlom brejku Ulricha sa dostali s loptou pred súperovu bránu a v rýchlej loptovej výmene medzi hráčmi jeden z hostí nastrelil pravú tyč svojej brány. Za ním už číhali voľní Kosík a Sládek. Počas posledných minút prvého polčasu sa tlak Myjavy zvýšil a dobiť lučeneckú bránu sa ešte pokúšal Sládek. Stav sa však už nezmenil a Spartak pred II. polčasom zostal v jednogólovom vedení.

Rovnako zápas pokračoval po prestávke. Hra sa presúvala medzi polovicami súperiacich tímov, no herne boli o niečo lepší hostia. V 52. minúte došlo k prvému striedaniu na strane Lučenca, kedy z ihriska odišli Hloušek a Kulík a do hry nastúpili Pyrka a Beňo. Druhý gól sa pokúšali spartakovci streliť v 58. minúte po faule na Kosíka, ale Tomáš Bruško mieril tesne nad brvno. Lučenec reagoval o štyri minúty neskôr a strelu Miroslava Daška musel Solnička vyrážať. Následne vystriedali hráčov Lučenec i Myjava, u hostí išiel dole Ravas, ktorého vymenil Koliada a Myjavčania namiesto Tomáša Bruška poslali do hry Michala Diana. V 66. minúte nevyužil Solničkove zaváhanie, ktorému pri zákroku z rúk vypadla lopta, Róbert Szegedi a myjavský brankár svoju chybičku napravil. Druhá polovica II. polčasu začínala byť čoraz nervóznejšia, aj kvôli častým kontaktom hráčov na ihrisku, či kvôli nesúhlasu s rozhodovaním hlavného rozhodcu, ktorý nepískal veľmi tvrdé zákroky hostí, kde hlavne hra rukami do tela pri hlavičkových súbojoch ostávala pravidelne nepovšimnutá. Hlavne spústa takýchto faulov na Pavla Kosíka zostala bez odozvy a nervozita stúpala. V rozkúskovanej hre sa Lučenčanom podarilo využiť chybu Myjavy v strede poľa a po rýchlom brejku v 80. minúte strelil vyrovnávajúci gól striedajúci Juraj Beňo, ktorý trafil k bližšej žrdi ponad brankára Solničku. 1:1. V posledných 8. minútach sa Myjavčania ešte snažili dostať do vedenia, ale Ulrich v 88. minúte šancu nepremenil a keď gólová strela Ondreja Neoveského v samom závere len tesne minula hosťujúcu bránu, gól už nepadol.

Štvrté domáce stretnutie sa tak pre Spartak skončilo fanúšikmi nečakanou remízou. Je to škoda, lebo tento súper bol určite zdolateľný a menej kvalitný, ako predošlá trojica Petržalka, Senec a Moldava. Bohužiaľ Myjavci si vybrali svoj "slabší deň", akoby sa zľakli, že po zaváhaní Michaloviec môžu poskočiť do čela tabuľky druhej ligy...

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Chceli sme tento zápas jednoznačne vyhrať, ale asi nám to nebolo súdené. Od začiatku sme nehrali dobre a navyše nás obchádzajú virózy. Viacerí hráči majú problémy a tie slabšie výkony môžu byť spôsobené aj tým. Nechcem však dnešný výkon týmto ospravedlňovať. Dnes sme mali oveľa menej šancí, ako inokedy, ale futbal je už taký... U viacerých hráčov mi dnes chýbali zodpovedajúce výkony. Ale musíme ísť ďalej..."

Stanislav Lieskovský, tréner LAFC Lučenec:
"Zápas bol trochu hektický, najmä v druhom polčase. Čo sa týka výsledku, bod zvonku je vždy dobrý a navyše so súperom, akým Myjava je, je to pekný výsledok. Po prvom polčase som musel aj zvýšiť hlas. Hoci sme pred prestávkou prehrávali 1:0, boli sme podľa mňa herne lepším mužstvom. Horšie by bolo, ak by Myjava po našej chybe strelila druhý gól..."

Rozhodovali: Sedlák - Vorel, Mikulaj