Slovenský pohár: Myjava otvorila brány 3. kola SP

2. kolo SP (14. 9. 2011) :
FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Solnička, Kvasnica, Častulín, Černáček, Duga, Sládek, Bruško T. (Dian), Bruško L., Sabo, Kumančík (Manák), Kosík.

Na tento pohárový zápas vedenie myjavského futbalu zorganizovalo výjazd svojich divákov, keď nakoniec do Dunajskej Stredy išli až tri autobusy a ďalší diváci cestovali svojimi autami. Pekné gesto (zadarmo tričko a vstupenka) predstaviteľov klubu svojim verným divákom prinieslo svoje ovocie v podobe zaslúženého postupu Myjavy do tretieho kola, čo sa pokladá za najväčšie prekvapenie stredajších výsledkov SP. A tak skvelí myjavskí diváci, ktorých bolo v sektore hostí viac ako dvesto, svojim povzbudzovaním vytvorili myjavskím hráčom prakticky domáce prostredie, keď domáci diváci (bolo ich spolu asi toľko, ako myjavských) svojich nepovzbudzovali.

Tréner Hudec spravil v zostave opäť zmeny, keď od začiatku v pohári po dlhom zranení a operácii nastúpil za Myjavu Peter Kumančík, ktorý sa však v prvom polčase zranil (natiahol si sval) a nahradil ho Manák. V prvom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami, keď domáci hráči sa snažili streliť gól a po šanci a hlavičke domáceho hráča zabránila gólu Solničkova žrď. Myjavci ohrozili domáceho brankára strelami z poza šestnástky. Ani jedno mužstvo však v prvom polčase gól nedalo.
Druhý polčas mal podobný charakter, Myjavci mali mierny tlak, ktorý vyvrcholil v 65. minúte, kedy Tomáš Bruško z priameho kopu strelil jediný gól stretnutia, keď jeho strela zmenila smer po odraze od múru a skončila pod brvnom domáceho gólmana. 0:1. Myjavci sa potom zamerali na kvalitnú defenzívu, keď sa domáci hráči snažili v závere aspoň o vyrovnanie, ale čistú šancu si nevypracovali. A tak hráči Myjavy vyradili za veľkej radosti prítomných hosťujúcich divákov corgoňligistu, čo médiá označili za najväčšie prekvapenie stredajšieho druhého kola, ale pre znalcov kvality hry Myjavy to až také prekvapenie nebolo. Mužstvu gratulujeme a už sa tešíme na žreb tretieho kola, ktoré sa už hrá systémom doma - vonku.

Tréner hostí Ladislav Hudec si atmosféru na štadióne pochvaľoval: "Bolo to výborné, štadión povzbudzovaním patril jednoznačne nám.“ Bodaj by nie, veď na duel sa prišlo pozrieť 450 divákov, pritom z Myjavy sa ich na južné Slovensko vybralo takmer 200. Svoju úlohu tu istotne zohrala skutočnosť, že vedenie myjavského klubu prisľúbilo všetkým fanúšikom, ktorí sa na zápas vopred prihlásili, vstupenky na zápas a tričká Spartaka Myjava zadarmo. Grátis bola tento raz aj autobusová doprava... No stretnutie samozrejme nebolo len o fanúšikoch a povzbudzovaní. „Jednoznačne sme sa im vyrovnali. Hrali sme dobre pozične, podali sme dobrý kolektívny výkon. Dunajská Streda si v prvom polčase vytvorila možno dve – tri nebezpečné situácie, ale hru sme mali pod kontrolou my. V druhom polčase sme začali viac vystrkovať rožky, mohli sme dať aj nejaký ten gól, až to konečne prišlo v 65. minúte. Tomáš Bruško z priameho kopu a s pomocou tečovania to tam zavesil. My sme potom likvidovali len jednu chaotickú situáciu v šestnástke."

Rozhodoval: Hracho