Slovenský pohár: V tomto pohárovom ročníku Myjava skončila

3. kolo SP (27. 9. 2011) :
FC ViOn Zlaté Moravce - TJ Spartak Myjava 3:0 (1:0)

Solnička, Kvasnica, Častulín, Černáček, Mišura (53' Duga), Manák, L. Bruško, Dian (60' Neoveský), Sabo (68' Sládek), Ulrich, Straka.

V prvom polčase si spartakovci udržiavali od súpera odstup a neumožnili mu ísť do vyslovených šancí. Ich snahou bolo udržať tento stav a postupným prestriedaním zvyšovať kvalitu tímu i hry samotnej. Zlom však nastal pred prestávkou, keď Moravčania využili chybu hostí v strede ihriska a Paur v 45. minúte tečovanou strelou prekonal brankára Solničku. Do šatní tak hráči odchádzali za stavu 1:0 pre Zlaté Moravce.
V druhom polčase spartakovci pridali a od 60. minúty začali vytvárať na súpera väčší tlak. Vyrovnať mohol Ondrej Neoveský, ktorý z uhla netrafil odkrytú bránu ViOn-u. "V tejto fáze sa takpovediac lámal chlieb a rozhodovalo sa o ďalšom vývoji zápasu. Vedeli sme, že nemáme na čo čakať a musíme hrať dopredu.", konštatuje Hudec. Myjave sa však tento moment ani napriek početnej fanúšikovskej podpore (približne 150 divákov z Myjavy) napokon nepodarilo využiť, navyše v 78. minúte rozhodca Trutz prísne odpískal jedenástku po kontakte Dugu s protihráčom a Milan Pavlovič pokutový kop premenil. Zlaté Moravce – Myjava 2:0. Dvojgólový náskok naštrbil sebadôveru a zvýšené herné tempo hostí a v 88. minúte potvrdil konečné víťazstvo Moraviec Hodek, keď premenil center z myjavskej ľavej strany.
Myjava tak v tomto pohárovom ročníku skončila a do štvrťfinále, ktoré sa už bude hrať dvojkolovo, postupujú Zlaté Moravce.

Po zápase povedal tréner Ladislav Hudec: "Naša dnešná zostava bola dosť zmenená oproti súťažnej. Vycestovali sme so zámerom dať priestor hráčom, ktorí v posledných týždňoch v lige pravidelne nehrávali. Po chorobe nastúpil Daniel Kvasnica, hral Róbert Mišura, Lukáš Bruško, Miro Manák, Ľubo Ulrich, Pavol Straka. To je šestica hráčov, ktorá teraz často nehrávala. V 60. minúte sme stiahli Miša Diana, lebo sme nechceli, aby sa zranil alebo niečo podobné. Ten výsledok je pre nás určite krutý. Mali sme na to, aby sme nejaký ten gól strelili. Na druhej strane, po troch ťažkých súperoch vonku – Senec, Dunajská Streda a dnešné Zlaté Moravce, sme si hanbu určite nespravili."

Rozhodoval: Trutz