11. kolo - II. liga muži: Ťažký duel s Dubnicou Myjava zvládla

11. kolo (1. 10. 2011) :
TJ SPARTAK MYJAVA - MFK DUBNICA n. VÁHOM 2:1 (1:0)

Solnička, Chalány, Kosík, Dian, Černáček, Neoveský, Častulín, Sládek, Duga (28' Manák), Bruško T. (75' Bruško L.), Straka (58' Sabo).

Po dvoch týždňoch, keď Myjavci odohrali zápasy len vonku, sa futbalisti Spartaka Myjava stretli na domácom trávniku s tímom MFK Dubnica. Cieľom spartakovcov bolo získať tri body a upevniť si druhú pozíciu v tabuľke. Tento zápas, ktorý možno nazvať aj "derby-stretnutie" bol špecifický aj tým, že traja myjavskí hráči dlhé roky hrávali práve za Dubnicu. Tak Tomáš Bruško, ako aj Miro Duga a Ľubo Ulrich. O to väčšiu motiváciu mali domáci hráči a túžili naplno bodovať.

Myjavci hneď po úvodnom hvizde hlavného rozhodcu Valáška začali vytvárať tlak na súpera, ktorý sa stiahol pred svoju šestnástku v snahe neinkasovať a hrať na brejky. V 6. minúte musel po prvý raz zasahovať dubnický gólman Bajza. O dve minúty na to zasa vyrážal prudkú strelu Ondreja Neoveského. V 9. minúte sa Dubničanom v rýchlom brejku podarilo dostať pred myjavskú bránku, no Solnička vyrážal loptu v domácej "päťke" na rohový kop. V 11. minúte kopali domáci priamy kop, keď na center T. Bruška nabehol stopér Černáček, ale jeho jemne tečovanú hlavičku skúsený brankár Bajza chytil. Ideálna príležitosť Spartaka na skórovanie prišla v 16. minúte, keď po faule na Ivana Chalányho v pravom rohu hosťujúcej šestnástky dubnickým Tomášom Púčekom, nariadil rozhodca penaltu. Loptu si na biely bod postavil Peter Sládek, ale brankár Bajza smer zle umiestnenej strely vystihol a loptu bravúrne vyrazil, čím zabránil domácim skórovať. V ďalších minútach sa pokúšali skórovať Neoveský a Tomáš Bruško, opäť neúspešne. V 19. minúte musel byť ošetrený hráč Myjavy Miroslav Duga. V tej istej minúte po peknom centri hlavičkoval Straka mimo brány Dubnice. V 28. minúte výborne vystrelil z priameho kopu Tomáš Bruško, jeho strela obtrela pravú žrď dubnickej brány. V 30. minúte prvého polčasu po vhadzovaní autu a centri Manáka Chalány priťukol Strakovi a Pavol Straka prekvapivou strelou z uhla k bližšej žrdi otvoril skóre zápasu. 1:0. O tri minúty pre zmenu zasahoval Solnička, ktorý tečovanú strelu bez problémov chytil. V 35. minúte mali domáci kopať druhú penaltu, keď bol v šestnástke zo zadu podrazený Kosík, rozhodca však neodpískal a prekvapivo dal žltú kartu Kosíkovi za údajné "filmovanie". V 39. minúte priamy kop Bruška na hlavu Černáčka v poslednej chvíli zlikvidoval stopér Nosek. V 44. minúte obohral myjavskú obranu Ján Varga, našťastie pohotový Peter Solnička aj jeho strelu zlikvidoval. Do šatní pred prestávkou tak hráči odchádzali s jednogólovým vedením domáceho tímu.
V druhom polčase začali Dubničania hrať dopredu a snažili sa viac kombinovať pred domácou obranou, kedy hrali s podporou vetra v chrbte. Hneď v 46.minúte nepríjemne vystrelil Živčic, našťastie tesne nad Solničkov ľavý "vinkel". V 48. minúte sa stredom ihriska predral Dubničan Varga, Solnička jeho tvrdú strelu do stredu brány vyrazil. V 50. minúte vystrelil z 20 metrov Dian, brankár Bajza loptu púšťal mimo brány, tá však obtrela ľavú žrď brány Dubnice, čo spôsobilo rozruch medzi divákmi. V 51. minúte prišla krásna priamočiara akcia domácich. Pavol Straka ešte na vlastnej polovici získal loptu, prešprintoval stredom ihriska asi 50 metrov, prihral presne voľnému Sládkovi na pravej strane. Peter Sládek vnikol do šestnástky a v šanci, keď naviazal na seba dvoch obrancov i brankára Bajzu, nezištne prihral na opačnú stranu päťky voľnému Kosíkovi a ten do prázdnej brány s prehľadom skóroval. 2:0. V 56. minúte hostia vystrelili Masárikom vysokú loptu sprava na myjavskú bránku, Solnička na ňu nedočiahol ale našťastie sa lopta odrazila od brvna mimo brány. Po tejto situácií sa do hry dostala opäť Myjava a šancu zvýšiť gólový náskok mal Straka. V 56. minúte dubnický stopér Beňo v päťke nahral presne na nohu Sládkovi, ale ten v čistej šanci prestrelil prázdnu bránu Dubnice. Sládek tak nemal v tomto zápase svoj deň a nebolo mu súdené ani streliť gól. V 67. minúte striedajúci Filo po zbytočnej strate lopty v strede ihriska Solničku ešte neprekonal. V 68. minúte prišla nenápadná akcia Dubnice. Matej Ižvolt so šťastím a pomocou silného vetra z ľavej strany z 25 metrov vystrelil tak, že lopta ponad Solničku dopadla do opačného rohu myjavskej brány. 2:1. V 79. minúte výborná lopta Miša Diana prešla na Sládka, ktorý ďalšiu čistú šancu nepremenil. V 85. minúte odviedol na hranici hosťujúcej šestnástky najlepší domáci hráč – Pavol Kosík "špinavú robotu", keď naviazal na seba troch hráčov a predsa odcentroval na Diana, ktorého gólovú strelu tečoval dubnický obranca mimo bránu. Diváci už dvíhali ruky... V samom závere sa hostia snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, Myjavci ich však držali na dištanc dosť ďaleko od Solničkovej brány, aby si nevytvorili prípadnú šancu na skórovanie.

Záverečný hvizd rozhodcu Valáška ukončil toto kvalitné stretnutie so ziskom troch bodov pre Myjavu, ktorá bola predsalen lepšia a vytvorila si viac šancí, ako kvalitná Dubnica, čo potvrdili aj obaja tréneri.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava:
"Do tohto zápasu sme išli s oveľa väčším nasadením, ako do posledného domáceho duelu s Lučencom, ktorý bol pre nás takým varovaním. To sa nám aj podarilo. Dubnica je nepríjemný súper, čo sa pomaly prejavuje aj v tabuľke a s tým sme počítali. Išli sme do vedenia, aj keď tá nepremenená jedenástka nás na chvíľu poznačila. Ale naozaj len na chvíľu. Celkovo sme prvý polčas odohrali dobre. Aj keď v pomerne komornej atmosfére a boli by sme radi, keby nám občas ľudia trošku pomohli. V druhom polčase sme pokračovali v nasadenom tempe a zvýšili si náskok. Potom padol taký trochu nepodarený gól Dubnice, ale platil a my sme sa akoby zľakli. Dubnica začala hrať maximálne do rizika. Stále sme si vytvárali šance, no chýbalo nám presné zakončenie, mali sme nedotiahnuté protiútoky, nedoriešené štandardky, strácali sme ľahké lopty. To musíme vyriešiť. My totiž nebudeme hrať doma žiaden ľahký zápas, súperi si na nás dávajú pozor..."

Peter Nemečkay, tréner MFK Dubnica:
"Musím povedať, že máme veľa chlapcov po chorobe a ak niekto 10 dní netrénuje, ten výpadok sa musí niekde prejaviť. Prvý polčas sme totálne prepadli – v pohybe, v nasadení... Domáci boli jednoznačne lepší a dostali sme prvý gól. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale dostali sme druhý gól. Neskôr sme síce dali na 2 : 1, ale chýbal nám pokoj a to aby sme nejakú akciu dotiahli do konca..."

Rozhodovali: Ján Valášek – Milan Cuninka, Peter Bednár