15. kolo - II. liga muži: Myjava neinkasovala gól už 360 minút

15. kolo (29. 10. 2011) :
ŠK SFM SENEC - TJ SPARTAK MYJAVA 0:3 (0:2)

Solnička, Chalány (Kvasnica), Častulín, Černáček, Kumančík, Sládek (Manák), Neoveský, Dian, Sabo, Straka, Kosík (T. Bruško).

Po výborných výkonoch a tomu zodpovedajúcich výsledkoch myjavských futbalistov boli všetci zvedaví, či domáci Senec zastaví ťaženie Myjavcov, alebo sa bodový náskok hostí ešte zväčší. Zápas sa hral v Senci v sobotu pod umelým osvetlením od 17,30 hodiny a zainteresovaní aktéri už vedeli, že Michalovce doma len remizovali s nevyspytateľnou Dubnicou a Podbrezová dokonca prehrala na Orave so stále sa lepšiacimi hráčmi Dolného Kubína. Hostia tak mohli svoj náskok ešte zväčšiť.

Aj v Senci naďalej pokračovala spanilá jazda Myjavčanov. Spartakovci na seneckom trávniku nenechali nič na náhodu a hneď od prvej minúty začali na domácich tlačiť. Svoju snahu už v 7. minúte korunovali úspechom. Mišo Dian výborne vysunul do uličky Sládeka a Peter Sládek svojou typickou presnou strelou z pravej strany poslal Myjavu do vedenia. 0:1. Radovali sa hostia i početná skupina myjavských fanúšikov, ktorá na zápas do Senca vycestovala. Kto čakal, že domáci hráči zapnú v snahe o vyrovnanie, ten sa mýlil. Hostia z Myjavy hrali aj naďalej veľmi dobre a v 17. minúte prvého polčasu zvýšil gólové vedenie po štandardnej situácii myjavský kapitán Martin Černáček, tentokrát pre neho netradične, nohou. 0:2. Po dvadsiatich minútach tak bolo prakticky "vymaľované" a aj tí najväčší seneckí optimisti začali pochybovať, že domáci hráči budú bodovať. Naopak, hráči Myjavy aj naďalej hrali veľmi dobre, zodpovedne v obrane a domácich hráčov prakticky do žiadnej šance nepustili. Do prestávky sa tak už ani jednému tímu nepodarilo gólovo presadiť a polčasový stav ostal 0:2.

V druhom polčase domáci futbalisti zmenili taktiku, prestriedali viac do ofenzívy a na istý čas dostali spartakovcov pod tlak. Myjavčanom sa navyše zranil Ivan Chalány, za ktorého musel ísť na pravý okraj obrany Daniel Kvasnica. Myjavská obrana však zostala nepreniknuteľná a okrem jednej strely Mikuliča z oblúka, kedy sa lopta odrazila od brvna Solničkovej brány, sa Senčania do žiadnej vážnejšej šance nedostali. I keď v prvom polčase hrali Myjavčania o čosi lepšie, ani v druhej polovici hry sa nedali zahanbiť a podali dobrý výkon, ktorý bol napokon odmenený víťazstvom pre Myjavu. Posledný gól si v nadstavenom čase nešťastne strelil domáci hráč Patrik Trajcsik po strele, ktorú vyslal na domácu bránu Pavol Straka. 0:3. Víťazstvo hostí tak bolo absolútne zaslúžené a Myjavci pokračujú vo výborných výkonoch z posledného obdobia, kedy sa im darí nielen herne, ale aj strelecky. Veď bilancia za posledné tri zápasy je - tri víťazstvá so skóre 11:0. Výborne chlapci!

Tréner Myjavy, Ladislav Hudec po zápase povedal:
"Hoci bol Senec pre nás veľmi nepríjemný súper, podľa mňa dokonca najlepší v tejto sezóne, Senčanov sme do ničoho nepustili. Po dvoch excelentných góloch z našej strany sme Sencu nedovolili rozvíjať jeho silné stránky, štandardné situácie. Chlapci hrali veľmi dobre. Všetci dnes podali dobrý, zrelý výkon. Častulín, Černáček, Solnička, všetci... Kontrolovali hru, vracali sa do svojich pozícií. Senec bol asi najlepší súper, ktorého sme zatiaľ mali, i keď konečný výsledok tomu nenapovedá. Rýchlo sme sa ujali vedenia a súperovi sme prakticky nič nedovolili. Darí sa nám a musíme sa snažiť, aby nám to vydržalo až do konca."

Rozhodovali: Gábor - D. Hrčka, Súkeníková